Menu

Spolupráce

 

 

 

Hvězdárna Veselí nad Moravou a REC Group s.r.o. Staré Město

Červnové exkurze předmětové sekce matematiky a fyziky.

 

Exkurze Hvězdárna Veselí nad Moravou

23. června jsme se se žáky 3.H a 3.G vydali vlakem do hvězdárny ve Veselí n. M. Bohužel pozorovat se nic nedalo, ale měli jsme možnost si prohlédnout kopuli hvězdárny, dozvědět se od ředitele Lubomíra Kazíka něco o její historii. Hvězdárna se nyní orientuje na popularizaci astronomie. Získali jsme informace o vzniku Sluneční soustavy, o Slunci a jednotlivých planetách.
Určitě stojí za to vydat se na hvězdárnu některý pátek za účelem pozorování noční oblohy.

 

Exkurze do REC Group s.r.o. Staré Město

25. 6. 2015 se žáci 1. H, 1. D a 3. S vydali do společnosti REC Group ve Starém Městě. V kinosálu zhlédli video o dané společnosti a poté si prohlédli výstavu papírových majáků z celého světa. Překrásně je zrekonstruovaný bývalý sklad cukru z roku 1867, nyní Kongresové centrum moderně vybavené, kde proběhla i repase dobového výtahu a dopravníku, které dříve sloužily k manipulaci s cukrem. Prohlédnout areál jsme si mohli z vyhlídkové lávky o délce 150 m, jejíž konečná délka má být v budoucnu až 1250 m a bude procházet 5 společnostmi skupiny REC Group.

Během jízdy vláčkem STEELINKA jsme se od pana řidiče dozvěděli spoustu informací o zpracování a třídění odpadu.

Úžasná byla i jediná kovová zoo v Evropě - KOVOZOO, kde jsou originální zvířata vyrobená z odpadních materiálů ve své životní velikosti – nosorožec Norbert, žirafa Safira, gepard, krokodýlové, medvědi, slon a mnoho dalších. KOVOZOO má i svoji porodnici k rození, léčení a regeneraci kovových zvířat.

Po zdolání 96 schodů jsme se mohli rozhlédnout po celém areálu i po okolí z majáku vysokého 27 m, v blízkosti něhož se nachází lod´ Naděje.

Určitě se sem zase vrátíme.
 

29. 6. 2015, Mgr. Libuše Vránová

Hvězdárna.jpg, 422x161, 23.29 KB
kovo.jpg, 448x336, 57.99 KB
kovo3.jpg, 336x448, 39.48 KB
kovo2.jpg, 336x448, 50.43 KB
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat