Menu

Spolupráce

 

 

 

Vernisáž soutěže Chemie objektivem

Výstavu nejlepších fotografických prací soutěže je možno zhlédnout v prostorách Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje v 15. budově (Baťův institut) v 5. etáži.

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město vyhlásila u příležitosti Mezinárodního roku chemie v roce 2011 první ročník fotografické soutěže CHEMIE OBJEKTIVEM s cílem podpořit zájem mladé generace o chemii. Cílovou skupinou jsou žáci základních a středních škol Zlínského kraje rozděleni do dvou věkových kategorií.

Soutěž se setkala s pozitivním ohlasem. Zájem škol a žáků nadále podporujeme a v letošním roce se uskutečnil již čtvrtý ročník s tématem POLYMERY, materiály syntetické i přírodní, které se staly nedílnou součástí našeho života.

Do soutěže se zapojili žáci deseti základních a středních škol Zlínského kraje. Porota bodově hodnotila umělecké zpracování, název a chemický komentář 86 zaslaných soutěžních snímků. V první kategorii (základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) zvítězila Anna Marie Pavlínková z Gymnázia Otrokovice se snímkem Výplň z matrace, ve druhé kategorii (střední školy) Adéla Zlámalová ze SUPŠ Uherské Hradiště se snímkem Vlčí mák.

Na slavnostní vernisáži, která proběhla 27. dubna 2015, převzali nejúspěšnější mladí fotografové a fotografky z rukou ředitele školy Mgr. Bedřicha Chromka diplomy a ceny. Akce se zúčastnili představitelé Zlínského kraje PaedDr. Petr Navrátil, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, a PhDr. Stanislav Minařík, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu, autoři vystavených snímků, jejich učitelé, rodiče a další pracovníci Odboru školství Zlínského kraje.

Pořadatelé si pro své hosty připravili poutavý program. Slavnostní atmosféru doplnili hrou na sopránovou a zobcovou flétnu studentky Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město Gabriela Šoustková a Karolína Minaříková a jak již tradičně k této vernisáži patří, studenti školy Ivana Skupinová a Jakub Těthal předvedli efektní chemické pokusy.

Děkujeme partnerům, kteří významným způsobem přispěli ke zdárnému zabezpečení soutěže. Hlavním partnerem soutěže se letos stala firma Continental Barum s. r. o. Otrokovice. Poděkování patří i firmě Fatra a. s. Napajedla za věcné dary. K úspěšné realizaci výstavy nejlepších snímků přispěla firma Foto CZ s.r.o. Zlín – Čepkov.

Výstavu nejlepších fotografických prací je možno zhlédnout v prostorách Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje v 15. budově (Baťův institut) v 5. etáži.

 

4. 6. 2015, Ing. Růžena Borková

Fotogalerie: www.facebook.com/media/set/
 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat