Menu

Spolupráce

 

 

 

Projekt Holešov

I letos se mohli staroměstští i holešovští studenti prvního ročníku zapojit do projektu, jehož cílem je nejen prohloubit znalosti o environmentální výchově, ale také se seznámit s novými pracovními metodami, studenty či učiteli obou škol.

Naše škola na tomto projektu spolupracuje s Gymnáziem Ladislava Jaroše Holešov již několik let. 

Dvoudenní exkurze začala ve čtvrtek 16. 4. 2015. Pod dozorem paní učitelky Mgr. Stanevové a pana ředitele Mgr. Chromka jsme se vydali vlakem do Holešova. I díky krásnému počasí a poutavým výkladům našich průvodců jsme si užili prohlídku nejvýznamnějších pamětihodností města Holešov: kostela Nanebevzetí Panny Marie s černou kaplí, Šachovy synagogy a židovského hřbitova, hvězdárny či stařičké kovárny. Část odpoledne jsme strávili v prostředí překrásného holešovského zámku, kde jsme také vyslechli poučnou i zábavnou přednášku Ing. Pavla Veleva o Tomáši Baťovi. Večer jsme se vypravili do rekreačního střediska na Rusavě, kde nás čekala večeře a ubytování. Za celý den jsme byli plní zážitků, a tak se nám ani nechtělo spát, ale s vidinou brzkého stávání jsme přece jen dodrželi večerku.

V pátek 17. 4. 2015 nás čekal program s učiteli holešovského gymnázia. Připravili pro nás různé úkoly a pokusy z biologie, chemie, fyziky a zeměpisu. Vyzkoušeli jsme si geocaching, měřili pH vody, hledali v potoce různé drobné živočichy nebo se snažili vypočítat rychlost letícího míčku, se kterým se někteří dokonce naučili žonglovat. Přestože nám druhý den počasí nepřálo, užili jsme si v přátelské atmosféře spoustu legrace. Tímto chci za 1. G a 1. H poděkovat všem organizátorům a oběma školám za příjemnou a užitečnou exkurzi.
 

14. 5. 2015, Mgr. Gabriela Stanevová

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat