Menu

Spolupráce

 

 

 

Vítězné futsalové družstvo dívek

Futsalové družstvo dívek ze SOŠ a Gymnázia Staré Město je jen krůček od republikového finále Středoškolské futsalové ligy!

Dne 11. 3. 2010 se dívčí futsalové družstvo SOŠ a Gymnázia Staré Město zúčastnilo ve sportovní hale MSH Vodova Brno finále divize Středoškolské futsalové ligy a nekompromisně zvítězilo nad svými soupeřkami.

Cesta za vítězstvím nebyla snadná. Družstvo se muselo probojovat do krajského finále, kde suverénně zvítězilo nad Gymnáziem TGM Zlín a SZŠ Zlín, ale naopak remizovalo se SOŠ Otrokovice. Z tohoto kola úspěšně postoupila naše škola do finále divize H.

Ve čtvrtek 11. 3. 2010 nebylo bohužel naše družstvo v plné kondici. Hodně hráček bylo v rekonvalescenci po nemoci a naše jednička, Didi Bartovičová, hrála s nedoléčeným zraněním. Přesto se holky do hry obuly vší silou a dokázaly postupně porazit všechny soupeřky, a to takto:

SOŠO Zoubkova Brno : SOŠ Gym St. Město (0:8)

Góly: Soukeníková 2, Bartovičová 2, Jačisková 2, Kovářová 1, Blažková 1.

SŠITSP Purkyňova Brno : SOŠ Gym St. Město (0:11)

Góly: Soukeníková 2, Kovářová 2, Šulová 2, Bartovičová 1, Palová 1, Lucká 1, Blažková 1, Jačisková 1.

SOŠ Gym St. Město : Gym. TGM Zlín (3:0)

Góly: Bartovičový, Lucká, Jačisková.

 

Naše futsalové družstvo tímto prokázalo, že umí bezkonkurenčně reprezentovat svou školu a podílí se na propagaci futsalu mezi mládeží. Futsal je halová obdoba fotbalu. Vznikl v Brazílii původně jako sport fotbalových veteránů. Po fotbalové kariéře se přemístili hráči z trávníků do menších ploch, do hal. Název futsal vznikl ze španělských nebo portugalských slov FUTbol nebo FUTebol a ze španělského nebo francouzského výrazu pro sál – SALon nebo SALa. V češtině se tato hra často nazývá sálová kopaná nebo halový fotbal.

Tato hra se stává v posledních letech oblíbenější i díky soutěžím, které pravidelně vyhlašuje Českomoravský fotbalový svaz a Ministerstvo školství a mládeže, kteří letos přišli s již 10. ročníkem futsalové soutěže pro všechny střední školy v České republice – se "Středoškolskou futsalovou ligou". Pod hlavičkou "Fotbal ano – drogy ne!" nabídla SFL šanci desetitisícům chlapců a děvčat, registrovaných i neregistrovaných ve fotbalovém svazu. Středoškolská futsalová liga je jedna z nejmasovějších školních soutěží zařazená do programu Grassroots – Fotbal pro všechny.

Konferenční finále „Východ“ se bude konat ve čtvrtek 8. 4. 2010 opět ve sportovní hale MSH Vodova Brno. Našimi soupeřkami budou futsalová družstva gymnázií z Hradce Králové, Přerova a Telče. Držte nám palce!!!

Foto: Mgr. Benedikt Chybík (800x593, 125.44 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat