Menu

Spolupráce

 

 

 

Celostátní soutěž v grafických programech

Naši zástupci, Lukáš Štipčák ze 4.S a Martin Míšek ze 3.S, byli vybráni po náročném zápolení ve školním kole.

Už počtrnácté se konala celostátní soutěž v grafických programech v Českých Budějovicích. Letos se této soutěže určené pro střední školy se stavebním zaměřením zúčastnilo 28 škol z celé České republiky a jedna škola ze Slovenska. Každou z přihlášených škol reprezentují dva soutěžící.

Do školního kola této velmi náročné soutěže se letos přihlásili tři studenti ze 4.S a tři studenti ze 3.S. Velmi příjemným překvapením byl velký zájem studentů ze 2.S, těch se přihlásilo celkem pět. Soutěžící pracují na stejném zadání nepřetržitě tři hodiny. O tom, že je to velmi obtížný úkol, svědčí i to, že dva účastníci tento nápor nevydrželi a soutěž v průběhu vzdali. Výsledek práce je hodnocený odbornou komisí, a to anonymně. V letošním roce bylo školní kolo velmi vyrovnané a nebylo možné stanovit jednoznačně pořadí. Do Budějovic byli proto vybráni studenti s větší stavařskou zkušeností.

V celostátním kole jsme sice letos medaile nedostali, ale shodné umístění obou studentů na 27. místě není vůbec špatné, vždyť je to uprostřed mezi všemi soutěžícími.

Děkujeme za reprezentaci školy a už se těšíme na další ročník soutěže, který bude jubilejní a bude s překvapením!

 

13. 4. 2015, Ing. Marie Hrubošová
 

20150326_164727.jpg, 269x448, 62.81 KB
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat