Menu

Spolupráce

 

 

 

V rámci Projektu Erasmus+ jsme přijali partnerské školy

b.jpg, 421x120, 7.58 KB
O tématu PITNÁ VODA diskutovali žáci a učitelé ze Španělska, Portugalska, Francie, Německa, Bulharska, Lotyšska, Bulharska a z naší školy.

SOŠ a Gymnázium Staré Město je jedním z partnerů mezinárodního projektu Erasmus+: Comenius – KA2 s názvem Water – formula, life, poesy. Spolupracujeme se středními školami ze Španělska, Portugalska, Francie, Německa, Itálie, Bulharska, Lotyšska a Bulharska. Tato mezinárodní spolupráce je pro žáky velmi obohacující, neboť všechny výstupy, stejně jako komunikace během mobilit, probíhají v anglickém jazyce.

V termínu od 18. do 23. března 2015 se uskutečnila mobilita žáků a učitelů v naší škole, tématem byla pitná voda. Všichni účastníci měli za úkol připravit prezentace nebo plakáty, případně didaktické hry na dané téma. Přijeli všichni s výjimkou Italů, žáci tedy v rodinách hostili 20 studentů, učitelé byli ubytováni v penzionu Rozárka.

Příjezdu návštěvy předcházely pečlivé přípravy, ve škole byla také instalována výstava Věda a voda zapůjčená z projektu Střediska společných činností AV ČR Otevřená věda. Ve čtvrtek žáci provedli hosty školou a poté následovala první část prezentací prací, která začala promítnutím krátkého filmu Bioindicators z naší produkce. Odpoledne jsme se vydali na prohlídku královského města Uherské Hradiště a jeho kašen. V pátek začal program Opening ceremony, na které studenti předvedli bohatý kulturní program, představila se cimbálová muzika, pěvecký sbor, souboreček (folklórní tance), sólová hra na klavír, děvčata s aerobikem i skoky přes švihadlo a byly předány certifikáty všem účastníkům. Poté již následovala druhá část prezentací a odpoledne workshop, kde týmy z jednotlivých zemí zpracovali infografiku nebo poster na jedno ze zadaných témat týkajících se pitné vody. Žáci poté strávili večer se svými novými kamarády a učitelé měli společnou slavnostní večeři v hospůdce Na Haldě. V sobotu ráno se všichni vydali na výlet do lázeňského města Luhačovice, kde ochutnali vodu z minerálních pramenů a dozvěděli se také zajímavosti z historie a architektury města. Odpoledne navštívili baziliku na Velehradě, archeoskanzen Modrá a expozici Živá voda. V neděli se všichni setkali na staroměstském nádraží, aby se rozloučili a poděkovali rodinám za skvělé přijetí. Zahraniční účastníci spolu s Mgr. Soňou Patočkovou a RNDr. Radkou Gureckou odcestovali do Prahy, kde je čekala další část programu. V neděli večer procházka po nábřeží Vltavy s povídáním o významu řeky pro život ve městě a o povodních v Praze. V pondělí pak návštěva Muzea pražského vodárenství a Muzea Stará čistírna, na kterou určitě mnozí nejen díky procházce stokou budou dlouho vzpomínat.

Poté se někteří v pondělí, zbylí v úterý plni nových nezapomenutelných zážitků vraceli do svých domovů. Další mobilita, které se zúčastníme, se odehraje na konci května v Montiju v Portugalsku.

Děkuji všem zapojeným učitelům i žákům a jejich rodinám za skvěle zvládnutou organizaci a příjemnou atmosféru po celou dobu náročného programu.

 

31. 3. 2015, RNDr. Radka Gurecká

Fotogalerie:

sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/ERASMUS_week%2C_brezen_2015/

sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/ERASMUS_week%2C_brezen_2015/


 

a.png, 370x370, 47.60 KB
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat