Menu

Spolupráce

 

 

 

Silový čtyřboj středních škol

Každoročně pořádá SŠPHaZ Uherské Hradiště okresní kolo v silovém čtyřboji středních škol. Tento rok se akce uskutečnila ve středu 4. března v tamní tělocvičně.

Jedná se o soutěž, při které mají chlapci možnost změřit síly podle předepsaných přísných pravidel. Závodí čtyřčlenné týmy a nejlepší tři výkony se počítají do závodů družstev.

Disciplíny:

1. SHYBY na doskočné hrazdě
2. TLAKY S ČINKOU v lehu
3. TROJSKOK SNOŽMO z místa
4. SVISY VZNESMO na doskočné hrazdě

SOŠ a Gymnázium Staré Město reprezentovali žáci: Zapletal Martin 2.H, Balíček David 3.H, Výstup Petr 3.E a Heřmánek David 1.E

Hned od začátku jsme vyčnívali z davu. Nejnižší váhu na čince si svojí nízkou hmotností vysloužil Petr Výstup. Náš tým jako nováček neměl přehnané ambice. Ve srovnání s ostatními závodníky jsme nevypadali tak hrozivě, ale každý z kluků předvedl velmi pěkný výkon.

Správnost provedení byla kontrolována velmi pečlivě a díky tomu nedosáhl na nejlepší výkon v disciplíně náš závodník David Balíček, který šest ze svých 25 shybů provedl nedokonale, a nebyly mu uznány. Nejvyšší dosažený výkon byl 22 shybů.

Příslibem do dalších let je jednak 3. místo v soutěži družstev, okoukání správné techniky a v neposlední řadě výkon ve 4. disciplíně, kde Martin Zapletal nenašel přemožitele, když zavěšený na hrazdě zvedl nohy k rukám a zpět 26 krát.


16. 3.- 2015, Mgr. Branislav Horňák
 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat