Menu

Spolupráce

 

 

 

Lyžařský výcvikový kurz 1.H a 1.E

Jeseníky 15. 2. - 21. 2. 2015

Byla neděle 15. 2. dopoledne, když se začali pomalu scházet u školy. Jakmile přijel autobus, naskládali jsme do něj všechny své věci, kterých se u školy tyčila velká hromada, a rozloučili se se slzami v očích s našimi rodiči. V 11 hodin jsme vyrazili vstříc zasněženým vrcholkům Jeseníků. Cesta trvala asi 2 hodiny. 

Vzhledem k tomu, že jsme si odvykli na sníh, jsme měli drobné problémy s vynášením zavazadel k chatě Figura. Poté začaly dohady, kdo s kým bude ubytován, ale vše dobře dopadlo. První odpoledne jsme měli volno, a tak jsme se ubytovali, vybalili svačiny od maminek a navštěvovali spolužáky z jiných pokojů. Až večer jsme se sešli ve společenské místnosti, kde jsme se rozdělili do 3 družstev podle našich lyžařských dovedností.

Lyžovali jsme vždy dopoledne od 9 hodin do 11:30 a pak po polední pauze od 14 do 16 hodin. Měli jsme tedy celkem hodně času na odpočinek. Každé družstvo lyžovalo na jiné sjezdovce. 3. družstvo začínalo na té nejmírnější, ale brzy se zdokonalilo. Po večeři jsme se scházeli na pokojích, kde nikdy nebyla nouze o zábavu. V 8 hodin večer jsme mívali společný program. Každé družstvo si postupně připravovalo pár her, kterých jsme se účastnili. Některé byly opravdu povedené. U jedné hry musel člověk pořádně přemýšlet, co má na sobě, aby nezůstal nahý. Konalo se i menší pěvecké vystoupení. Při hře rulety skončili 2 spolužáci se rozbitým syrovým vajíčkem na hlavě.

Abychom si odpočinuli od lyžování, vydali jsme se ve středu na výšlap zdolat nejvyšší vrchol Moravy - Praděd. Počasí bylo příznivé téměř po celý týden. Viděli jsme proto až daleko na Slovensko, ti bystrozrací viděli i vrcholky Tater. Ten večer jsme pak měli přednášku od horské služby, kdy jsme se dozvěděli něco o jejich činnosti. Předposlední večer se celá třída 1.H domluvila, že postavíme sněhuláka. Rozpoutala se ale sněhová bitva, a tak někteří skončili bílí jako děda mráz, např. Radim.

Jedinou maličkostí, kterou bychom mohli vytknout, byly malé porce - jako pro mravence. Jinak jsme ale prožili suprový týden, během něhož jsme se mezi sebou víc poznali, hodně se nasmáli a někteří udělali v lyžování opravdu neuvěřitelné pokroky.

Děkujeme proto všem učitelům – Mgr. Horňákovi, Mgr. Chybíkovi, Mgr.  Kavalcové a Mgr. Stanevové, že se o nás starali jako o vlastní, a všichni budeme rádi vzpomínat na krásně strávený lyžák.

 

2. 3. 2015, Pavel Ladman, 1.H
 

fotogalerie Mgr. Benedikt Chybík

sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_a_snowboardovy_kurz_Praded_15._-_21._2._2015_-_prvni_a_druhy_den/

sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_a_snowboardovy_kurz_Praded_15._-_21._2._2015_-_treti_a_ctvrty_den/

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat