Menu

Spolupráce

Naši florbalisté jsou v republikovém finále!

Dne 20. února 2015 vyrazil náš školní florbalový tým na kvalifikační turnaj o postup na republikové finále, které se koná v Brně. Naši hráči předtím postupně vyhráli okrskové kolo v Uherském Hradišti, okresní a krajské kolo konané v Uherském Brodě.

Kvalifikační turnaj se odehrál v Holešově. Chlapci se měli utkat o postup se dvěma dalšími středoškolskými týmy. Hned v úvodním ranním utkání čekal na naše kluky soupeř Gymnázia Olomouce. Od začátku jsme měli více ze hry a první gól na sebe nenechal dlouho čekat, když se po přihrávce Dudy prosadil střelou pod horní tyčku Jirka Chromek. Soupeře jsme prakticky nepouštěli k naší bráně a další branku přidal po dorážce na brankovišti Duda. Stav 2:0 vydržel až do třetí třetiny, kdy po nenápadné střele snížil olomoucký hráč na 2:1. Klid na florbalky přinesl ke konci utkání mladík Gajzur, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Úvodní zápas jsme tedy vyhráli 3:1, a tak jsme mohli jít sebevědomě do rozhodujícího zápasu. Vzájemný zápas Olomouce a Příboru skončil drtivým vítězstvím Příboru 9:1.

Rozhodující zápas sehráli kluci s Masarykovým gymnáziem Příbor. Zápas začal lépe soupeř, který se ujal vedení. Zápas se potom nesl ve vyrovnaném duchu. Vyrovnání zařídil v poslední vteřině první třetiny střelou k tyči Duda. Ve 2. třetině bylo k vidění vyrovnané utkání s převahou gólových šancí našeho týmu. Stav 1:1 vydržel až do samotného závěru zápasu. 40 vteřin před koncem zařídil postup na republikové finále přízemní střelou od mantinelu kapitán týmu Duda, který po zbylých několik desítek vteřin zápasu držel takticky míček za soupeřovou bránou, a tak mohla propuknout euforie z vítězství.

Je potřeba poděkovat také brankáři Zelenému, který na turnaji předvedl výborný výkon v obou utkáních a všem dalším hráčům za perfektní výkony s nasazením. Přejeme, ať se klukům daří i na republikovém finále v Brně 30. a 31. března!

SOŠG Staré Město : Gymnázium Olomouc 3:1
SOŠG Staré Město : Masarykovo gymnázium Příbor 2:1