Menu

Spolupráce

 

 

 

Vánoční akademie 2014

Dne 5. prosince, na svátek svatého Mikuláše, proběhla školní akademie, která každoročně zpříjemňuje předvánoční čas studentů i učitelů.

Ani tentokrát nechyběla hudební, taneční a herecká čísla. Program zahájili studenti gymnázia koledou Rolničky, zpívanou v anglickém, francouzkém, ruském a také českém jazyce. Následoval slavnostní projev pana zástupce Mgr. Pavla Turčina a jeho vinšování veselých vánoc.

Poté se mikrofonu ujali moderátoři, aby uvedli první část programu. Tereza Snášilová se svou fenkou Lays v úvodu bloku názorně ukázali, co je to dogdancing, třída 1.G zavedla publikum do Černého lesa a vyprávěla svou Popletenou pohádku, holky z 2.H předvedly rope skipping a se 4.H jsme zavítali na divoký západ, plný pistolníků, rančerů a přeplněných salónů.

Druhou část zahájili zástupci třídy 3.E se svým hravě pojatým tancem inspirovaným zpěvačkou Nicky Minaj. Poté jsme se zaposlouchali do pěveckého sóla Kateřiny Knapové, která si připravila úryvek z Fantomovy opery. Všichni diváci také vřele přivítali tanečníky školního folklorního souboru a jejich tanec z oblasti Kopanic s názvem Rozmarné. Vánoční atmosféru následně umocnil aerobic studentek ze 3.G na píseň All I Want For Chrismas.

Ve třetí části se představil dívčí folklorní sbor pod vedením Venduly Kulihové, doprovázený cimbálovou muzikou v čele s Ondřejem Bazalou. V jejich společném podání zazněly koledy Vinšuju Vám dobrý den a Kolednice idú. Následoval aerobic Šarloty Bičanové a Sáry Skopalové a píseň Tears in Heaven, kterou zazpíval František Sliž za klavírního doprovodu Martiny Hanzelové. Tento blok zakončila třída 3.G se svým hudebně tanečním překvapením.

Čtvrtý, záverečný blok program, započali opět studenti 4.H s velmi povedeným stínovým divadlem o osudové lásce indiánky Pocahontas a vojína Thomase. Asi největší potlesk sklidili Pert Růžička a Anička Sikorová se svým svůdným španělským tangem. V závěru pořadu zazněly koledy v podání třídy 3H, folklorního souboru a cimbálové muziky. Celou akademii uzavřelo pěvecké vystoupení sboru hudební výchovy, které se studenty prvních a druhých ročníků připravil p.uč. Pilka a p.uč. Hubená.

Ještě jednou děkujeme všem účinkujícim a vyučujícím, kteří se podíleli na přípravě jednotlivých vystoupení letošního pořadu a celému realizačnímu týmu, který se staral o technickou stránku a bezproblémový průběh celé akce. Největší dík ale posíláme paní učitelce Heleně Hlavačkové za celkovou organizaci a podporu, bez niž bychom se neobešli.

Za všechny účinkující a celý realizační tým si Vám dovolujeme popřát pěkný advent a veselé vánoce.

Jiří Šimek

 

Fotogalerie:

sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/Vanocni_Akademie_2014_5.12.2014/

sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/VIDEA_-_Vanocni_Akademie_2014_5.12.2014/

sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/Vanocni_akademie_objektivem_Viktora_Dvoraka_2.S/

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat