Menu

Spolupráce

 

 

 

Vernisáž výstavy výtvarných prací studentů naší školy

Slavnostní vernisáž proběhla 24. listopadu 2014 v prostorách školy ve Starém Městě.

Vernisáž zahájil ředitel školy Mgr. Bedřich Chromek, který ocenil tvořivost žáků. Vyzdvihl možnost podělit se o výsledky jejich práce s veřejností prostřednictvím této expozice, která je již nedílnou součástí interiéru školy.

Příjemnou atmosféru doplnili kulturním programem studenti školy. Se svým hudebním vystoupením se představily dívky ze třídy 3. G – Gabriela Paulová, Petra Obdržálková, Denisa Witteková a Andrea Zavřelová. Program zpestřil hrou na kytaru Martin Smělík ze třídy 2. G se svou vlastní skladbou.

Vystavované práce vznikly v hodinách výtvarné výchovy pod vedením Mgr. Simony Kozumplíkové. Jsou průřezem tvorby prvních a druhých ročníků gymnázia školního roku 2013/2014. Na hodinách výtvarné výchovy se žáci seznamují s různými výtvarnými technikami, a to od kresby přes malbu, grafiku až po upravené fotografie ve stylu Andyho Warhola, jehož pop-artovou tvorbu si studenti zvláště oblíbili. V námětech se inspirují dějinami umění starověku až po dnešní moderní umění. Interpretují obrazy významných malířů, ale vytvářejí i vlastní originální díla.

Široký záběr technik a témat umožnil studentům uplatnit svou fantazii, schopnosti, dovednosti a talent. Gymnázium není umělecká škola a jeho výtvarná výchova nevychovává umělce, nýbrž rozvíjí kreativitu studentů a učí porozumění výtvarnému umění. Ale o to víc z vystavovaných prací čiší radost z tvorby, která žáky uspokojuje a naplňuje.

 

8. 12. 2014, Ing. Růžena Borková, Mgr. Simona Kozumplíková
foto Mgr. Benedikt Chybík

Fotogalerie: http://sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/Vystava_vytvarnych_praci_studentu_26.11.2014/
 

obrazek_menší.jpg, 448x315, 59.18 KB
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat