Menu

Spolupráce

 

 

 

Studenti oboru Agropodnikání testují nový traktor pro autoškolu

Studenti oboru Agropodnikání dostávají v těchto dnech trošku s předstihem malý vánoční dárek v podobě možnosti otestovat v běžném provozu nový traktor STEYR v úpravě pro autoškoly, který nám na základě dlouhodobé spolupráce zapůjčila jedna z dceřiných společností firmy NAVOS a.s.
Tato spolupráce zajišťuje našim studentům odborné exkurze a praxe v nejmodernějších provozech zemědělské prvovýroby i v navazujícím zpracovatelském průmyslu s možností získat reálný pohled na práci v provozech této společnosti. Lze konstatovat, že tyto odborné exkurze splňují naše očekávání, pro naše studenty jsou velmi poučné a lze zde získat zajímavé informace a poznatky z oboru a také i výukové materiály, které slouží pro zkvalitnění vzdělávacího procesu. Společnost NAVOS FARM TECHNIC s. r. o., je dynamicky se rozvíjející firma, zabývající se prodejem a servisem zemědělské a komunální techniky a také strojů pro speciální práce. Firma působí na území celé Moravy. Prodej a servis zemědělské techniky zajišťuje prostřednictvím svých servisních a prodejních středisek v Prostějově, Kroměříži, Suchdole nad Odrou, Bruntále a Zábřehu. Společnost se zaměřuje na prodej strojů renomovaných značek jako je CASE IH, STEYR, SIMBA GREAT PLAINS, AMAZONE, KUHN, PICHON, BERTHOUD. Dodává také širokou škálu náhradních dílů a oleje SHELL.

Zemědělství je obor, který se může pyšnit velmi dlouhou tradicí. Od nepaměti představuje hlavní zdroj surovin pro naše potraviny. Za každým soustem či douškem se skrývá tvrdá práce lidí na našich polích, stejně jako odkaz našich předků. Každý den jejich práce přináší na naše stoly kvalitní potraviny celosvětově vyhlášené svojí chutí. Hlavním cílem značky STEYR je co nejvíce pomoci zemědělcům a usnadnit jim každodenní práci. Traktory STEYR jsou spolehlivým pomocníkem, který ctí odkaz našeho zemědělství. S historií už více než šedesáti let jsou synonymem pro hrdost a tradici nejen v domovském Rakousku, ale i u nás.

STEYR je kvalitní traktor, s dobrým a dostačujícím vybavením a mohl by nám při výcviku praktických jízd hodně pomoci a také posunout kvalitu vzdělávání správným směrem. Našim cílem nemůže být nic jiného, než přiblížit výuku co nejblíže prostředí moderní zemědělské společnosti, používající špičkovou mechanizaci. Obnova našeho vozového parku výcvikových vozidel, jejíž stáří je kolem třiceti let, je krokem nezbytným. Nezbývá než věřit, že se podaří škole a jejímu zřizovateli zajistit zdroje pro tuto obnovu. Závěrem chci moc poděkovat vedení firmy a především obchodnímu zástupci firmy NAVOS FARM TECHNIC s.r.o. panu Martinu Večeřovi za vstřícný přístup a těšit se na další spolupráci.

Mgr. Radislav Dolina
učitel mechanizace a autoškoly
SOŠ a Gymnázium Staré Město
STEYR_let AUTOSKOLA.pdf (.pdf, 548.53 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat