Menu

Spolupráce

 

 

 

Poohlédnutí se za projektem Edison 2014

Naše škola měla letos již počtvrté příležitost zúčastnit se projektu Edison.
Říkáte si, o čem ten Edison je? O návštěvě mladých lidí z různých koutů světa, kteří po dobu jednoho týdne prezentují ve výuce své země, předávají své zkušenosti a povídají si s našimi studenty. Letos jsme přivítali Lilly z Egypta, Marinu z Číny, Tijanu ze Srbska, Daniela z Brazílie, Thommy z Řecka, Kima z Kambodži a Mášu z Ruska.

Celá akce vypukla v pondělí 20.října v aule školy, kde byla připravena ´opening ceremony´, při které se stážisté představili a většina z nich neodmítla uvítací štamprlku slivovice. Aby se jen nepovídalo (a nepilo) a abychom zahraničním hostům předvedli, že kromě anglického jazyka naši studenti zvládají i jiné aktivity, byl proud řeči při seznamování proložen velmi hezkým kulturním programem pod vedením Mgr. Heleny Hlavačkové. Velký dík patří Gabriele Kašpárkové a Veronice Jurčové za klavírní koncert, Martinu Smělíkovi za kytaru a zpěv. Zahraniční návštěva také s obdivem sledovala vystoupení tanečníků ze školního Souborečku. Pak už naši zahraniční hosté zamířili do hodin anglického a ruského jazyka a snažili se přátelskou formou studenty poučit a i pobavit.

Celý týden byl připraven i odpolední program. V pondělí jsme obdivovali zámek a zahrady v Buchlovicích pod odborným výkladem Mgr. Jany Horákové. V úterý Ing. Jana Hubená provedla stážisty Uherským Hradištěm, ve středu si odpočinuli při hraní bowlingu a ve čtvrtek jsme se příjemně odreagovali a rozloučili se ve sklípku u Juráků.

Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na projektu podíleli, hosty ubytovávali a pomáhali se vším, co bylo třeba. Už teď se těšíme na pátý ročník!!!

Mgr. Roman Chovanec
Obr1.png (800x450, 789.90 KB)
Obr2.jpg (800x449, 41.54 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat