Menu

Spolupráce

 

 

 

Divadelní představení Lucerna

Abychom si zpříjemnili říjnové podzimní dny, tak jsme 13. 10. 2014 vyměnili školní lavice za sametová sedadla ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
Měli jsme možnost zhlédnout dramatickou báchorku Lucerna českého klasika Aloise Jiráska. Tato kulturní akce by se dala nazvat „literaturou na vlastní kůži“.
 
Představení bylo rozděleno na dvě poloviny, protože děj této novoromantické pohádky je velmi rozsáhlý. Mohu říci, že jak v první, tak i ve druhé části jsme se měli na co dívat a herecké výkony byly, jak je tomu už ve Slováckém divadle zvykem, vynikající. Téměř jako byste pokaždé sledovali premiéru. Režisérem je Igor Stránský, který ke klasickému příběhu přidal i něco málo svého. Mimo jiné pan Stránský režíroval i neméně slavná dramata jako Maryša a nezapomenutelné hry s paní Květou Fialovou.
 
Hlavním motivem Lucerny je oddanost a věrnost obyvatel starého mlýna ke kouzelné lípě, která je na oplátku chrání před veškerým zlem. Pestrost této hře dodávají nadpřirozené bytosti v podobě dvou vodníků. Tajemný příběh se rozuzlí až v samém závěru, kdy vyhrává spravedlnost a láska hlavních postav Mlynáře a Haničky.
 
Těšíme se na další divadelní představení!                          
 
Anna Sikorová, 4. H
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat