Menu

Spolupráce

 

 

 

Třída 4. H v Praze

Jak už je tomu na naší škole zvykem, tak se letos i celá 4. H vydala na kulturněhistorickou exkurzi do Prahy.

Devátého září v brzkých ranních hodinách jsme opustili nádraží Starého Města a vyrazili. Díky skvěle vybavenému vlaku Leo Express nám cesta utekla velmi rychle. Hned první zastávkou bylo Národní divadlo, kde na nás dýchla historie a navodili jsme zde tu pravou atmosféru pro tento výjezd. Po procházce Staroměstským náměstím jsme zavítali i do muzea voskových figurín Grévin Praha, kde měl každý možnost vyfotografovat se s bratry Čapkovými, Einsteinem nebo i Madonnou. První večer byl završen vtipnou komedií "Terasa" v Divadle Bez zábradlí.

Druhý den jsme naši cestu zahájili na Pražském hradě, kde už každý z nás netrpělivě čekal na výměnu stráží. Dále se naše třída vydala procházkou po Malé straně až ke Karlovu mostu a Kampě. Prohlídka celé Královské cesty nám dala zabrat, ale i přesto jsme neztráceli síly a s očekáváním pokračovali dál v programu. Večer na nás čekala Křižíkova fontána s programem Queen - Freddie Mercury.

Poslední den jsme navštívili Barrandovský Fundus kostýmů. Zde jsme zhlédli slavné kostýmy českých i zahraničních filmů. S pohledem na Popelčiny slavné šaty jsme se všichni vrátili do svých dětských let. Poslední naší zastávkou se stal hrad Vyšehrad. Cesty metrem i tramvají se pro nás staly zábavou a do Prahy se každý z nás určitě rád vrátí. Jedenáctého září v podvečer nás vlak dovezl zpět do Starého Města, kde naše výprava zdárně skončila.

 

Sikorová Anna, 4. H

Fotogalerie: sosagymsmbch.rajce.idnes.cz/Exkurze_Praha%2C_4.H/
 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat