Menu

Spolupráce

 

 

 

Týden v cizině? No problem!

Pár minut po osmé hodině ráno jsme s velkým očekáváním opouštěli parkoviště naší školy a vydali se na cestu za hranice. Z francouzského přístavu Calais jsme trajektem dopluli do cíle, kterým byla Anglie.

Během prvního dne jsme stihli v Londýně navštívit mnoho zajímavých míst, mezi nimiž samozřejmě nechyběla katedrála sv. Pavla, Tower Bridge nebo Tower of London a řeku Temži jsme měli možnost pozorovat z paluby výletní lodě. V Greenwichi jsme nakoukli na tamější trh a neopomenutelný nultý poledník, který udělal za tímto dnem tečku. Pak už nás autobus zavezl do městečka Lancing, kde jsme netrpělivě očekávali zástupce rodin, kteří nám poskytovali ubytování po celou dobu.

Pondělí se zařadilo do seznamu náročnějších dnů díky procházce po křídových útesech Seven Sisters v Brightonu. Avšak po nabrání sil jsme se rozdělili na skupiny a podle přání jsme si prohlédli buď královský pavilon, nebo vodní živočichy v centru Sea Life.

Další den na nás čekalo studijní město Oxford, kde se středem našeho zájmu stala jedna z největších kolejí zdejší univerzity Christ Church College, jejíž prostory v jídelně se využily i při natáčení filmu Harry Potter.

Ve středu jsme opět vyrazili do Londýna. Tentokrát však do Natural History Museum a Science Museum, poté následovala krátká procházka Hyde Parkem a cesta do Hamptonu.

Poslední den byl zasvěcen místům, se kterými si Anglii spojí snad každý. Big Ben, Buckinghamský palác a Trafalgarské náměstí jsme ještě navštívili všichni společně, ale jakmile jsme se dostali na Oxfordskou ulici proslavenou velkým množstvím obchodů, okamžitě jsme se rozběhli utratit zbytek svých peněz. Po nákupní horečce jsme se znovu sešli a metrem přijeli k muzeu voskových figurín Madame Tussaud‘s. Na závěr programu jsme si Londýn prohlédli z výšky známého London Eye, a pak nasedli do autobusu a s hlavou plnou zážitků se těšili domů.

 

Pavlína Břoušková, 3.G

 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat