Menu

Spolupráce

 

 

 

Výměnný pobyt studentů v partnerském městě Tönisvorst v Německu

Mezi nejvýznamnější zahraniční aktivity pořádané naší školou patří bezesporu i výměnný pobyt v Německu, kam již každoročně zajíždíme ke studentům partnerské školy Michael Ende Gymnasium.
Letos se této vyhlášené a oblíbené akce zúčastnilo 15 studentů naší školy, kteří se do výměnného pobytu zapojili již v květnu, kdy ubytovali své německé kamarády ve svých rodinách. Nejinak tomu bylo i v Tönisvorstu, který jsme navštívili v termínu od 2. do 10. září 2014. Zásadní změnou oproti předchozím letem, byl způsob dopravy jak do Německa, tak také v rámci celého pobytu. Cestu do Düsseldorfu a zpět absolvovali studenti i se svými pedagogy dálkovým spojem společnosti Student Agency. Po celou dobu pobytu jsme k jednotlivým exkurzím využívali prostředků hromadné dopravy, což bylo organizačně podstatně náročnější, nicméně pro všechny účastníky výjezdu velmi přínosné.

Program byl velmi pestrý a poměrně náročný. Po příjezdu byli žáci ubytováni v hostitelských rodinách a v podvečer se vypravili na prohlídku města a okolí na kolech, která jsou tu všeobecně oblíbená. Následující den strávili studenti ve vyučování. Zapojili se do výuky němčiny, angličtiny a francouzštiny. Celou skupinu ve škole uvítal a pozdravil také pan ředitel Paul Birnbrich. Následně proběhlo oficiální přijetí panem starostou Thomasem Gossenem na radnici v místí části St.Tönis.

První výjezd byl naplánován na pátek. Do Bonnu jsme vyrazili krátce po deváté hodině z místního nádraží Am Wilhelmplatz. S přestupy na hlavním nádraží v Krefeldu, v Kolíně a přesunem metrem jsme se dostali k muzeu s názvem Haus der Geschichte, kde jsme absolvovali první velkou exkurzi. Poutavý výklad německých poválečných dějin byl vhodně včleněn do expozice, která svou interaktivní formou a dobovými exponáty věrně odrážela období poválečného vývoje Německa.Víkend studenti prožili ve svých hostitelských rodinách. V sobotu se většina z nich vypravila do Düsseldorfu. K procházce na promenádě podél Rýna či prohlídce historického centra města krásně svítilo slunce. Počasí nám ostatně přálo po celou dobu našeho pobytu.

Další zajímavý výjezd se uskutečnil do Kolína, kde jsme navštívili Kölner Dom. Po prohlídce této majestátní gotické katedrály jsme se vydali na prohlídku centra města a na nákupy. Podvečer studenti trávili většinou se svými rodinami a německými kamarády při nejrůznějších sportovních a volnočasových aktivitách. Na úterý byl připraven výjezd do města Oberhausen, kde jsme navštívili Gasometer- technickou památku přestavěnou a využívanou k výstavním účelům. Po prohlídce celé expozice, která byla zakončena působivou světelnou show, jsme se vypravili na zpáteční cestu. Celý pobyt byl zakončen výletem do ZOO v Krefeldu. V podvečerních hodinách jsme se sešli na hlavním nádraží v Düsseldorfu, odkud jsme po emotivním loučení s našimi německými přáteli odcestovali dálkovou linkou zpět domů.

Velmi děkujeme všem studentům a jejich rodinám, kteří se do letošního výměnného pobytu zapojili. Celá akce-jak jarní návštěva německých přátel u nás, tak naše podzimní cesta do Tonisvorstu- proběhla výborně. Děkujeme celému skvělému týmu našich studentů, kteří naši školu po celou dobu výborně reprezentovali. O celém pobytu a projektu CertiLinqua, který se rovněž koná ve spolupráci s německým Michael Ende Gymnáziem, budou naši studenti blíže referovat v rámci Dne jazyků.
HPIM0330.JPG (800x600, 55.75 KB)
HPIM0339.JPG (800x600, 72.09 KB)
HPIM0341.JPG (800x600, 72.66 KB)
HPIM0355.JPG (800x600, 73.67 KB)
HPIM0358.JPG (800x600, 86.73 KB)
HPIM0362.JPG (450x600, 42.57 KB)
HPIM0364.JPG (800x600, 40.04 KB)
HPIM0365.JPG (800x600, 84.10 KB)
HPIM0368.JPG (800x600, 80.72 KB)
HPIM0370.JPG (800x600, 88.65 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat