Menu

Spolupráce

 

 

 

V Kunovicích vychovali softballové mistryně Evropy

Právě skončené mistrovství Evropy v softballu juniorek v holandském Rosmalenu přineslo historický milník nejenom pro softball v Kunovicích, ale i v České republice.
Nejenom, že tým, pod vedením kunovického trenéra Pavla Křiváka, vrátil po 6 letech český softball na medailovou pozici (poslední bronzová medaile je z roku 2008 z Německa), ale poprvé v historii dosáhl na titul mistra Evropy  a přivezl zlaté medaile. Skvělé na tom navíc je, že kromě hlavního trenéra byly v týmu také 3 mladé naděje z Kunovic – Denisa Húsková, Sabina Phamová z 2.H a Kateřina Sedlářová ze 3.G.
„Tým odjížděl s medailovými ambicemi, ale bylo jasné, že na tři místa si brousí zuby 5 – 7 týmů,“ osvětluje plány vítězný kauč. „Tradičně silná Itálie a domácí Holandsko, doplňuje nevyzpytatelné Rusko a stále se zlepšující Německo a Španělsko. Velmi silný tým navíc přivezla Velká Británie, která měla ve svém kádru americké, kanadské a novozélandské hráčky, pro které je dosáhnutí britského pasu velmi snadné,“ doplňuje trenér.
Český tým výborně zvládl všechny nástrahy turnaje. Ty mu nastražili nejenom soupeři svým výkonem, ale i počasí a následně technická komise. „Nepamatuji si, že by někdy na tak významném turnaji musel některý tým hrát 2 dny po 3 zápasech. Ve čtvrtek navíc byly všichni 3 soupeři z těch nejsilnějších,“ kroutí hlavou nespokojeně head coach. Tým se musel v jeden den vypořádat s Velkou Británií, Holandskem a Itálii. Naštěstí svůj úkol zvládl a dvě výhry ho posunuly, za fantastické podpory fanoušků, kteří do Holandska dorazili, na medailové umístění. Tým výborně zvládl i krizový moment na začátku finálového zápasu s Itálií, kdy se soupeř ujal vedení 0:2. Naštěstí se českému útoku podařilo hned otočit na 3:2 a pevně sevřel otěže zápasu do svých rukou a už je nepustil.
Podíl na titulu mají také 3 hráčky z Kunovic, když především Denisa Húsková, která nastoupila také ve finálovém zápase, byla oporou týmu. „Denisa zavelela k útoku především v pátečním semifinále, když doběhla pro první a nakonec také vítězný bod. Navíc k tomu přidala 2 výborné odpaly,“ chválí kunovickou naději trenér. Také ostatní dvě hráčky Sabina Phamová a Kateřina Sedlářová se ve výběru neztratily. „Obě hráčky odehrály 5 utkání, takže rozhodně mají velký podíl na úspěchu. I když ve finálovém zápase nakonec nenastoupily, rozhodně dělaly čest kunovickému softballu,“ uzavírá Pavel Křivák.
Nejlepší evropský výběr má navíc velkou perspektivu. Pouze 1 hráčka v této věkové kategorii končí a téměř celý tým může za rok vyrazit na mistrovství světa, které se bude konat v Oklahoma City ve Spojených státech. A věřme, že tam ani jedna hráčka Kunovic nebude scházet.
Kateřina Sedlářová 2.jpg (400x600, 38.46 KB)
Sabina Phamová 2.jpg (400x600, 33.19 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat