Menu

Spolupráce

 

 

 

Po Lotyšsku a Arménii máme kamarády také v Litvě

Už druhým rokem spolupracují naši studenti-ruštináři na programech eTwinning a eTwinning plus, které jsou založeny na internetové komunikaci zúčastněných škol.
Po úspěšně zakončeném prvním projektu Architektonické památky našeho města a regionu, na němž se podílelo s námi gymnázium z lotyšského Daugavpilsu, jsme rozšířili spolupráci i na arménskou střední školu z horského městečka Lernapat. Bylo to možné díky rozšíření programu eTwinning, který zahrnoval země pouze z EU, na program eTwinning plus, jehož se mohou účastnit i některé další země z „okolí“ Evropské unie. Navzájem jsme si připravovali informace, hádanky a úkoly o významných osobnostech našich tří zemí.
Program vyžaduje od našich studentů orientovat se v rusky napsaných prezentacích na daná témata a umět odpovědět na zadané otázky a připravovat na počítači formou přepisu do azbuky naše úkoly. Studenti se dozvídají spoustu zajímavých věcí o životě u našich přátel a vylepšují svoje znalosti ruštiny tímto dalším způsobem.
V uplynulých dnech jsme se zkontaktovali s další školou, opět gymnáziem, tentokrát z litevského města Obeliai. Po prázdninách začneme třetí ročník naší mezinárodní internetové spolupráce. Teď se ještě musí studenti zamyslet, jaké téma si vybereme.
Mgr. Z. Šupková
 
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat