Menu

Spolupráce

 

 

 

Automechanik junior 2014

Ve dnech 28.4. - 30.4.2014 se konalo v Mladé Boleslavi celostátní kolo soutěže Automechanik junior 2014.
Skladba soutěžících je dána vždy ze dvou zástupců příslušného kraje, kdy každý žák musí být z jiné školy. Za Zlínský kraj reprezentovali Vít Malůš z SOŠG Staré Město a Ondřej Šimek z COPT Kroměříž.

Zahájení soutěže proběhlo 28.4.2014 v 17. hod v Muzeu Škoda auto. Soutěžním dnem pro naše kluky bylo úterý 29.4. od 7.00 do 17.00 hod. v prostorách Traiding centra Škoda Ml. Boleslav v Kosmonosích. Soutěžní úkoly obsahovaly práci na nejmodernějších diagnostických zařízeních firmy Bosch, Univer a Scania. Pro kluky náročné leč nevšední a výjimečné setkání s moderní technikou pomocí níž museli dokázat své technické znalosti při opravách automobilů. Zúčastněných škol bylo 28. Zlínský kraj obsadil 15. a 18. místo. Vít Malůš 15. místo a Ondřej Šimek 18. místo.

Nároky zkušebních komisařů jsou na kluky rok od roku větší stejně jako moderní koncepce automobilů, která si vyžaduje náročnější přípravu žáků v oboru. Umístění sice vyjadřuje číslice, ale z mého pohledu Víťa dokázal zkušebním komisařům, že jde s dobou, má široký rozhled a obstál v úkolech důstojných zkušeného mechanika, jako je řešení závady motoru i pomocí osciloscopu a byl schopen komunikovat s komisaři na technické úrovni jim vlastní.

Těmito řádky bych chtěl poděkovat Víťovi za pilnou přípravu, která vrcholila ještě v předvečer soutěže, důstojnou reprezentaci školy a krásné umístění. Dále bych chtěl poděkovat Víťovi za projevenou kolegialitu ke svým spolu soutěžícím z Kroměříže, kterým se sám snažil předat vědomosti, které nabyl přípravou na soutěž.

Přeji Víťovi, ať se ho nadále drží chuť jít naproti novým životním výzvám a v profesním životě se dále zdokonaluje. K tomu hodně úspěchů.

UOV Martin Pírek
IMG_7828.JPG (400x600, 31.50 KB)
IMG_8022.JPG (800x533, 43.14 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat