Menu

Spolupráce

 

 

 

VÝMĚNNÝ POBYT STUDENTŮ Z ITÁLIE

Tak jako minulý rok i letos k nám přijeli na výměnný pobyt studenti z Itálie.
Jejich návštěva proběhla v dubnu. Plni očekávání dorazili první čtvrtek v měsíci, ubytovali se na internátě v Uherském Hradišti a po zbytek dne odpočívali po náročné cestě.
Naše škola si velmi cení toho, že jsme s italskou školou partneři, a tak pro studenty naplánovala zajímavý program. Ihned v pátek je čekalo slavnostní přijetí na radnici ve Starém Městě. Navštívili naši školu, kde je přivítal pan ředitel, a proběhlo také společné focení. Po obědě jim žáci naší školy přiblížili Velikonoční tradice. Nejprve pouze teoreticky s pomocí prezentace a krátkých videí s ukázkou pomlázky, a poté prakticky, kdy si vyzkoušeli malování vajíček pomocí vosku a zdobení perníčků. Odpoledne si ještě prošli Uherské Hradiště.
V neděli je čekal den s českými studenty. Ráno jsme si je vyzvedli před internátem a vytvořili skupinky. Začalo to první seznamování, představování a opakování jmen. Každá skupinka měla svůj program. Někdo zvolil návštěvu rodiny, někdo blízkých památek nebo lehce sportovní aktivity. Už ze začátku bylo jasné, že si užijeme společně spoustu legrace. Během dne jsme si vyměnili kontakty, vyfotili se a předali si menší dárky jako vzpomínku.
Dále u nás navštívili město Brno – Mohylu míru ve Slavkově, hrad Špilberk, Polešovice – Vinařství Vaďura, kde se jim moc líbilo, firmu TOKO v Rudicích, kde se mimo jiné mohli svézt na traktoru, Olomouc, Mladečské jeskyně, Pivovar Litovel, Uherský Brod – HI-TECH centrum, Velehrad – Archeoskanzen a další místa.
Na závěr jejich pobytu je ve středu čekala slavnostní večeře na rozloučenou. Po projevu našeho pana ředitele se mohlo hodovat. Studenti dostali certifikát s fotkou, malovanou kraslici a zdobené perníčky jako vzpomínku na naši školu. Večeře se zúčastnili i čeští studenti. Byl připraven doprovodný program, který se všem velmi líbil. Nakonec přišla chvíle loučení a všichni jsme se utěšovali tím, že v září se zase potkáme v Itálii. Naši studenti se na návštěvu velmi těší.

Petra Obdržálková, 2.G
Obrázek.jpg (200x150, 25.66 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat