Menu

Spolupráce

 

 

 

Autodesk Academia Design 2014 - 20. ročník prestižní soutěže v dovednostech používání digitálních grafických technologií Autocad, Mechanical a Inventor

Ve dnech 28 a 29. 3. 2014 se naše škola zúčastnila 20. ročníku prestižní soutěže Autodesk Academia Design 2014 za účasti 26 škol z celé České republiky a Slovenska.
Jedná se o soutěž v dovednostech používání digitálních grafických technologií (2D kreslení technických výkresů, 3D modelování digitálních modelů za softwarové podpory). Pro klání jsou určeny softwary AutoCAD 2014 a AutoCAD Mechanical 2014 v kategorii 2D a Autodesk Inventor Professional 2014 v kategorii 3D. Naši školu reprezentoval žák 2. ročníku oboru Mechanik seřizovač David Tureček.

Vzhledem k tomu, že se naše škola do Autodesk Academie Design přihlásila teprve na začátku letošního školního roku, jeli jsme v první řadě mapovat terén a získat zkušenosti. Kreslily se výkresy regulátoru a těleso čerpadla a podle názoru těch, kteří se již účastnili předešlých ročníků, to byla zadání jedna z nejtěžších. Přesto se, Davidovi ve velmi těžké konkurenci ostřílených třeťáků a čtvrťáků, podařilo obsadit 17 místo v 2D kategorii z 23 žáků a v 3D kategorii 23 místo z 29 žáků.

Za jeho píli, pracovitost a houževnatost, pomocí kterých se dokázal skoro sám naučit pracovat v Autocadu 2D a navíc nad rámec učebních osnov i v Autocadu Mechaniklu a Inventoru, mu vyslovuji velké poděkování a pochvalu. Přeji mu hodně chuti a nadšení v dalším procvičování kreslení strojírenských výkresů a v nabývání dovedností v grafických programech.

Ing. Helena Jagošová, učitelka odborných strojírenských předmětů
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat