Menu

Spolupráce

 

 

 

Další soutěž truhlářů- Junior 2014

Ve čtvrtek 27.3. v 6:45 jsme vyjížděli do Slavkova u Brna, kde se konala soutěž Truhlář Junior 2014.
Z naší školy se zúčastnili žáci druhého ročníku oboru truhlář Jirka Jagoš a Radek Ondrašík. Na místo jsme dorazili v 7:50.

Soutěž se konala v prostorách ISŠ Slavkov u Brna. Soutěže se celkem zúčastnilo osmnáct žáků. Konkurence byla opravdu silná mimo naší školy soutěžili také truhláři ze středních škol ze Slavkova, Brna, Znojma, Hodonína, České Třebové, Letovic, Moravského Krumlova, Valašského Meziříčí a Bystřice pod Hostýnem. Po vyložení nářadí jsme byli seznámeni s organizací a pravidly soutěže.

Kluci měli čtyři hodiny na zhotovení kuchyňské podnožky ze smrkového masivu hlavně se zaměřením na konstrukční spoje. Celý výrobek musel být zhotoven pouze ručním nářadím. Po uplynutí stanoveného času kluci odevzdali své práce a teď už záleželo pouze na hodnocení odborné poroty, kterou tvořili zástupci sponzorských firem soutěže.

Porota nakonec vybrala pět nejlepších výrobků, které byly vystaveny při slavnostním zakončení. Mezi nejlepšími se objevila i práce žáka naší školy Radka Ondrašíka. Pak už jsme jen čekali na vyhlášení konečných výsledků, které proběhlo za účasti starosty Slavkova a také zástupců Jihomoravského kraje. Radek se nakonec umístil na krásném čtvrtém místě a převzal hodnotné ceny. První a druhé místo obsadili domácí žáci a třetí skončil zástupce z Hodonína.

Po ukončení programu jsme naložili nářadí a s pocitem dobře odvedené práce jsme vyrazili domů.

Na závěr bych chtěl oběma klukům poděkovat za vzornou a úspěšnou reprezentaci naší školy.UOV Umlauf Miroslav
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat