Menu

Spolupráce

 

 

 

Ingenious

Stejně jako v loňském roce i letos jsme zapojeni v mezinárodním projektu Ingenious.
Tento projekt chce posílit propojení mezi výukou přírodovědných předmětů ve školách a praktickým profesním uplatněním mladých lidí v této oblasti. V České republice jej zastřešuje Dům zahraničních služeb.

V letošním roce jsme splnili již čtyři výukové moduly. Žáci 2.G řešili logistický problém týkající se odvozu materiálu nákladními auty. Počítali dobu jízdy a počet nákladních aut potřebných k odvozu daného množství materiálu. Všechny vstupní informace dostali žáci v angličtině, řešení problému prezentovali také anglicky.

Žáci 1.E pracovali na modulu School Football. Je to počítačová hra, v jejímž názvu sice je fotbal, ale v jejím průběhu se řeší matematické úlohy týkající se fotbalu, vše opět v angličtině. Žáci zábavnou formou procvičí nejen matematiku, ale také některé pojmy a činnosti z biologie, fyziky, tělesné výchovy. Díky této "hře" si mohou žáci uvědomit, že matematiku budou potkávat v běžném životě den co den.

Ve 2.H a 3.G jsme řešili problematiku energií, ropy, uhlí, zemního plynu a získávání elektřiny. Projekt It is all about energy připravila firma Shell. Druháci si nastudovali problematiku z českých textů a hledali odpovědi na zadané otázky. Třeťáci vytvořili powerpointové prezentace z anglických podkladů a pro své spolužáky si přichystali také otázky.

RNDr. Radka Gurecká
obr1.bmp (800x600, 54.19 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat