Menu

Spolupráce

Studenti pořádně potrápili své kantory

Páteční basketbalové utkání mezi DreamProfTeamem a studenty nabídlo dramatickou podívanou a zajímavý sportovní zážitek. Doposud neporažený profesorský tým tentokrát nebyl daleko od své historicky první prohry.
Proti učitelům nastoupil velmi kvalitní, kompaktní a houževnatý kolektiv studentů, kteří bez ostychu a respektu favority dlouhou dobu válcovali. Studenti Daňek, Jackiv, Momčil, Ouroda, Zelenka, Uhlíř a Ježek vletěli do zápasu jako střela a své protivníky výrazně přehrávali. Jelikož se jim střelecky velmi dařilo, chvílemi vedli až o 15 bodů. Profesorské družstvo naopak neproměňovalo jednoduché koše a v první polovině se střelecky trápilo.

Před poločasem ale tým kantorů posílil Luboš Bělohrad a od té chvíle se jazýček vah vítězství začal pomalu naklánět ke zkušenějšímu týmu. Nová posila kantorský tým oživila, a tak hráčky a hráči DreamProfTeamu předváděli na hřišti maximum. Naďa Kavalcová, hrající skvěle v obraně, svým přehledem přiváděla soupeře do rozpaků, bojovný výkon Edit Škrabalové byl ohromující a Olinka Dziacká zachránila díky svému nasazení a obětavosti nejeden krizový okamžik. Když se ke kantorkám důraznou útočnou hrou přidala trojice Martin Zábranský, Vlastík Šišák a „žolík“ Bedřich Chromek, skóre se vyrovnalo a dlouho se oba týmy přetahovaly o bod či dva.

V posledních minutách se na hřišti ukázalo, kdo má více zkušeností. Mladšímu týmu studentů došel střelecký prach, čehož využil tým kantorů a koncovku skvěle zvládl. Když Martin Zábranský namísto smeče do koše zvolil jisté zakončení dvojtaktem, celý tým zkušených pedagogů zvedal ruce nad hlavu a slavil vítězství v poměru 70:67.