Menu

Spolupráce

 

 

 

Staneme se poutníky do Lotyšska?

Naši gymnazisté ze tříd 2.G a 3.H, kteří se učí ruštinu, už celý rok pracují na projektu eTwinning a není to jen nárazová práce pro určitou akci, ale pravidelná činnost, která zlepšuje znalosti a schopnosti našich studentů průběžně.
S přáteli z lotyšského gymnázia v městě Daugavpils jsme si v rámci tohoto projektu vyměnili osm prezentací s hádankami o architektonických památkách našich měst a regionů. Studenti se zdokonalují při vytváření ruských textů a fotografování do svých prezentací a při jejich luštění z lotyšských prezentací. To vyžaduje intenzívní hledání na internetových stránkách především v ruštině a přepisování textu do azbuky na počítači ve speciálním programu.
Protože někdy ani internetové informace nestačí, sáhli studenti k přímému oslovení určitých institucí v Lotyšsku, což je učí správně rusky napsat formální dopis. Skutečnost, že taková činnost přináší i hodně zajímavé ovoce,  se potvrdila v těchto dnech, kdy nám odpověděli z farnosti kostela sv. Petra a Pavla v Daugavpilsu  na naše dotazy ohledně jejich zvonů. Kromě rychlé odpovědi o počtu zvonů, což byla část úkolu z lotyšské prezentace, nás vyzvali, abychom jim poskytli další informace o našem společném projektu s lotyšskými studenty, a také nás jako poutníky pozvali k návštěvě svého kostela.
 
Mgr.Z.Šupková 
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat