Menu

Spolupráce

 

 

 

Projekt Ingenious

Elektronická hrací kostka je tady!

Klasický studijní den, kdy dojde naše třídní profesorka RNDr. Radka Gurecká do třídy, pozdraví se s námi a vyzve nás, ať si sedneme na naše posvátné vy víte co.
Tato hodina však začíná jinak, namísto vysvětlování látky a počtům, či rýsování nám začíná vyprávět o projektu Ingenious, který nám zaslal pracovní listy o hrací kostce a dokonce součástky a schéma k vytvoření vlastní elektronické hrací kostky. Všichni jsme se s nadšením hodným nejvyššího ocenění pustili do zpracovávání výpovědních archů o hrací kostce. Věděli jste například, že nejstarší hrací kostka byla nalezena již z let 2750 př. n . l.? Ano, je tomu tak, nejstarší hrací kostky byly „vyrobeny“ právě z kostí různých zvířat (jeleni a kdo ví z čeho ještě). Abych se vrátil k původnímu tématu, tedy elektronické hrací kostce.

Pár odvážných se rozhodlo si od naší milované paní profesorky vzít součástky a pokusit se onu pověstnou kostku spájet. Mnoho z nás neuspělo, avšak přec jen se pár našlo, kteří ji úspěšně zprovoznili! Naše elektronická hrací kostka byla „spravedlivější“ než normální hrací kostky a u jejího pájení jsme zažili i nějakou tu legraci (já například strávil krásné chvíle se svým dědečkem).

Každopádně, projekt myslím dopadl docela úspěšně a my jsme nadšení, co si pro nás Ingenious a naše paní profesorka připraví příště.Tomáš Vojkovský, 1.G

fotografie0347.jpg (450x600, 41.95 KB)
P1180189.jpg (800x600, 41.00 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat