Menu

Spolupráce

Studentky SOŠ G Staré Město obhájily zlato

Družstvo SOŠ G Staré Město již tradičně reprezentuje náš kraj ve futsalovém turnaji, který pořádá Fotbalová asociace České republiky. Svěřenkyně kouče Benedikta Chybíka letos obhájily zlato a jsou nejlepšími středoškolskými futsalistkami v republice.

Turnaj se hrál od září do dubna. Vrcholem bylo dubnové absolutní finále systémem „final-four“ v Brně.  Turnaje se zúčastnily celky Příbrami, Plzně a Hradce Králové. Kromě zlatých medailí si dvě studentky odnesly i individuální trofeje, Malíková jako nejlepší brankářka turnaje a Šubardová jako nejlepší střelkyně.

SOŠ G Staré Město - Gymnázium Příbram

Už před utkáním jsme tušili, že zvítězit nebude lehké. Družstvo Příbrami tvoří ligové fotbalistky, které jsou jako futsalový tým velmi těžkým soupeřem. Zápas nabídnul mnoho krásných sportovních výkonů ze stran obou celků. Hned v úvodu zápasu tým Starého Města doslova vletěl na soupeřky a vynutil si nebezpečné standartní situace před příbramskou brankou. Soupeř dlouho tlaku odolával, ale jen do 5. minuty, kdy se prosadila Klára Šubardová, nejlepší střelkyně týmu SOŠ G. Tato hráčka, pohybující se na hrotu, byla i nadále největším nebezpečím pro celek Příbrami, v 8. minutě přidala další gól střelou ze střední vzdálenosti. Dvoubrankové vedení vedlo k útlumu aktivity celku ze Slovácka, družstvo Příbrami se stále častěji tlačilo před bránu Malíkové, která však předvedla řadu famózních zákroků, doslova čarovala a nedopustila změnu skóre. Její kouzlo zlomila v 10. minutě paradoxně staroměstská hráčka Omelková, která při rohu Příbrami tečovala nešťastně míč do vlastní brány. Po změně stran se hra opět vyrovnala, znovu byl k vidění dobrý kombinační futsal se šancemi na obou stranách. Když se ve 2. a 4. minutě prosadila opět Šubardová, na světelné tabuli svítilo skóre 4:1 a zápas se zdál se být rozhodnut.  Celek Příbrami po inkasovaném gólu podnikal útoky ve čtyřech, čímž byl prostor na brejky pro Šubardovou. Té však nepřálo štěstí a neproměnila hned tři další gólové šance. Mezi tím v bráně Starého Města Malíková předváděla tygří skoky a vynikající výběhy, ze kterých byly hráčky Příbrami velmi frustrované. Za svá záda pustila pouze jeden gól v 8. minutě, kdy po pohledné kombinační akci Středočešek neměla šanci. Zápas se dál nesl ve znamení útoků Příbrami a brejků hráček ze Starého Města. Ve 12. minutě se zapsala do střelecké listiny hráček Soukeníková, a tak na tabuli svítilo skóre 5:2 ve prospěch Starého Města. Po tomto inkasovaném gólu již příbramský celek rezignoval a zápas se dohrál beze změny stavu.

SOŠ G Staré Město – Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové

Ve finále proti hráčkám Starého Města nastoupil favorizovaný tým z Hradce Králové, který v průběhu turnaje jako jediný dokázal staroměstské futsalistky porazit ve finále divize (2:3). Od tohoto celku jsme očekávali urputný obranný futsal a východočeský tým skutečně „betonoval“ od prvního hvizdu. Na tuto taktiku byl ovšem celek SOŠ G připraven a první gól v síti lovila hradecká gólmanka již po 45 sekundách. Zásluhou Šubardové se tak staroměstský tým dostal do vedení a získal při hře větší sebevědomí. Stejná hráčka po sporné situaci v 5. minutě vsítila další gól na 2:0. Poté se na hřišti bohužel odehrával nudný a nepohledný futsal. Kdyby byla na středové čáře natažena síť, připomínala by hra spíše volejbal. Svěřenkyně kouče Chybíka nevyslyšely jeho pokyny, ať hrají kombinačně po zemi a ať hrají svou hru. Snad i proto se celých 10 minut nedělo na hřišti prakticky nic.  Po poločase se hra ze strany staroměstských futsalistek malinko zlepšila, bohužel časté chyby způsobené hlavně únavou vedly k nebezpečným výpadům hradeckých futsalistek. Pokud by v brance nebyla Malíková, tak mohl hradecký tým nejen srovnat, ale dokonce i vyhrát. Koncentrovaný a skvělý výkon Malíkové obdivovali přítomní diváci i organizátoři turnaje. Hradecké hráčky definitivně zlomil gól na tři nula, který vstřelila opět Šubardová. Stejná hráčka vzbudila pozornost i o minutu později, kdy na hřiště vběhla se svlečeným dresem, za což právem dostala žlutou kartu. V závěru utkání rozhodla o definitivním výsledku 4:0  Bětka Blažková.

Sestava:

Kozumplíková Nikola, Horáčková Klára, Soukeníková Aneta, Šubardová Klára, Omelková Jitka, Šulová Veronika, Malíková Tereza, Blažková Alžběta

Trenér: Mgr. Benedikt Chybík

Výsledky:

Gymn. Příbram                 -   SOŠ Staré Město          2:5 (1:2)

Šubardová 4, Soukeníková

Gymn. J.K.Tyla Hr.Král.     -  SPŠ Švejcara Plzeň      4:1 (1:1)

Zápasy o 3.místo

Gymn. Příbram                -   SPŠ Švejcara Plzeň      5:2 (3:0)

Finále

SOŠ Staré Město              -    Gymn. J.K.Tyla Hr.Král. 4:0 (2:0)

Šubardová 4, Blažková

Slovo trenéra:

„Letošní titul je pro mne příjemným překvapením. Celou sezónu jsme se potýkali s absencemi hráček ze zdravotních i studijních důvodů. I finální turnaj jsme odehráli bez Lysákové, Březinové, Kovářové a Tiché. Největší pochvalu zaslouží kapitánka Terka Malíková, která nám příští rok bude určitě chybět. To, co předváděla v naší bráně, je neuvěřitelné. Dále musím pochválit Šubinu (Kláru Šubardovou), která ve finále předvedla neuvěřitelnou střeleckou formu. V neposlední řadě mne příjemně překvapily mladé hráčky, které v týmu nahradily loňské maturantky. Teď nás čeká už jen slavnostní přijetí v ředitelně školy. Všem hráčkám bych chtěl poděkovat za výborné sportovní výkony a reprezentaci školy.“