Menu

Spolupráce

 

 

 

Týden pro Zemi v Uh. Hradišti

Letošní kampaň je motivována tématem "Ptačí svět kolem nás", chtěli bychom tak poukázat na význam ptáků, jejich ohrožení a úbytek. Zároveň se zapojujeme i do kampaně "Ptáci - žijí tady s námi", která probíhá celý měsíc duben.

V rámci kampaně je bohatý doprovodný program. Můžete se zapojit do výtvarné soutěže "Jaké by to bylo na pračí planetě?", do soutěže krátkých videoklipů "Zprávy z ptačí říše", ale také navštívit výstavu v zahradě DDM Šikula Uh. Hradiště "Ptačí kamarádi Lišky Bystroušky".

V neděli 21. dubna proběhne Den Země v Kunovském lese od 13:00 do 17:00 hodin, kde proběhne úklid odpadků z lesa. Více informací na www.trnka.xf.cz .

V pondělí 22. dubna vyvrcholí kampaň Dnem Země na Masarykově náměstí v Uh. Hradišti. Zde bude probíhat tradiční EKOJARMARK - biopotraviny, přírodní kosmetika, tradiční výrobky z Hostětína, můžete si nechat udělat rozbor vaší vody, ale také se podívat hvězdářským dalekohledem. Letos je součástí také prezentace činnosti škol Uherskohradišťska. Dopoledne budete moci fandit žákům základních škol při soutěži týmů a až do tří hodin si můžete i s vašimi dětmi vyrobit něco pěkného ve výtvarné kůlně a vyzkoušet si znalosti na soutěžních stnovištích popř. si prohlédnout výstavu soutěžních prací "Jaké by to bylo na ptačí planetě?". Akce bude zakončena vystoupením studentské kapely Gypsy-jazz trio (studenti SOŠ a G. St.Město). Od 17:00 hodin pak bude v Redutě promítání soutěžních videoklipů "Zprávy z ptačího světa".

V pondělí 22. dubna se uskuteční ve Velkém sále Klubu kultury Veřejné fórum o rozvoji města Uh. Hradiště. Dozvíte se zde v jaké fázi řešení jsou pojmenované problémy z loňského roku a budete mít příležitost pojmenovat dalších tzv. 10 problémů města.

25. - 26. dubna Tématické promítání, beseda, úkolová stezka "Ferda mravenec ve městě" pro ZŠ a SŠ v Kině Hvězda Uh. Hradiště. Více informací na www.trnka.xf.cz .

plakat_TPZ_2013.jpg (424x600, 58.75 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat