Menu

Spolupráce

 

 

 

Itálie 2012

Rok se sešel s rokem a opět jsme se dočkali zahraničních výjezdů. I tentokrát vyrazili do Itálie třetí ročníky, zastoupené žáky ze 3.G, 3.H, 3.E a 3.AB.

Za mořem a hřejivým sluncem, které u nás s blížící se zimou rozdává poslední paprsky, jsme se vydali v pátek 21. září ve večerních hodinách. Poslední sliby rodičům o poslušnosti, ještě jedno mávnutí a už jsme vyráželi. Cesta trvala dlouhou dobu, ale s tím každý z nás počítal – vybaveni přehrávači nás většina zaspala celou noc.

Během čtvrté hodiny sobotního odpoledne jsme dorazili do školy IPAA San Benedetto v Latině, kde se o nás celý následující týden starali opravdu velmi pečlivě (krmili nás do aleluja).
V areálu školy jsme tentokrát nebydleli, ubytovali nás v nedalekém hotelu. Interiér pokojů byl skvěle vybavený a my si vesele lebedili na balkónech s výhledem na moře. Večer nás čekala slavnostní večeře.

Program, který pro nás měla naše přátelská škola přichystaný, byl pestrý od začátku týdne až po jeho závěr. Výlet do Říma, Pompeí, ale i několik zajímavých exkurzí.
V neděli jsme navštívili Řím, měli jsme možnost zhlédnout jeho nejznámější památky, jako je Coloseum, nebo třeba i Andělský hrad. Nezapomenutelná byla středeční expedice, kdy jsme objevovali tajemství, které skýtají Pompeje.

V týdnu jsme navštívili jak buvolí farmu s ochutnávkou sýrů, tak i vinice, kde se vyrábí vína italské kvality.

Velmi nás všechny nadchlo italské kulinářské umění. Jídlo zde bylo plné chuti, čerstvosti a hlavně kvalitních surovin, i když pro některé, až moc často těstoviny. Ještě nyní se některým sbíhají sliny při vzpomínce na světoznámé lazaně , které jsme mohli ochutnat v pravé italské restauraci, kam nás v pondělí naši hostitelé pozvali.

Z Itálie jsme se vrátili v neděli 30. září brzy ráno trochu rozlámaní po 20hodinové cestě autobusem, ale plni nadšení a příjemných zážitků. Přivezli jsme si příjemnou náladu, spoustu suvenýrů či dárečků a jednu velkou vzpomínku na celý život.

Alena Háblová, 3. G

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat