Menu

Spolupráce

NAŠE HOLKY ZÍSKALY ZLATO V STŘEDOŠKOLSKÉ FUTSALOVÉ LIZE

I letos se futsalistkám ze Střední odborné školy a gymnázia Staré Město podařilo probojovat do republikového finále Středoškolské futsalové ligy. V minulých ročnících si staroměstská děvčata postupně odvezla stříbrnou a bronzovou medaili. Letos se jim podařilo cenné kovy zkompletovat a svěřenkyně kouče Chybíka získaly zlato a tím dosáhly na nejvyšší stupínek.
I přes oslabení týmu o především defenzivní hráčky – Kovářovou, Palovou a Březinovou, nenašly staroměstské futsalistky přemožitele a ve čtvrtek 10. května v Brně v republikovém finále jasně kralovaly. Po zásluze si pak z moravské metropole odvezly zlaté medaile
SaPSŠ Plzeň – SOŠ G Staré Město 1:9 (0:3)
V semifinále narazily staroměstské hráčky na papírově slabší celek z Plzně. Od první minuty holky ze Slovácka tlačily celek ze západních Čech do hluboké defenzivy. Plzeňanky odolávaly pouze do páté minuty, kdy nejlepší hráčka staroměstského výběru Bartovičová otevřela skóre. Když se následně trefily Lysáková a Blažková, odcházely svěřenkyně kouče Chybíka do kabin s třígólovým náskokem. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu a chvíli to vypadalo spíše jako na střeleckém tréninku. Další úspěšné střely zaznamenaly: Červinková, dvakrát Blažková a Omelková. V deváté minutě druhého dějství se dočkaly i hráčky Plzně, které čestným gólem korigovaly na 1:7. Do závěrečného hvizdu se však ještě dvakrát trefila mezi tři tyče nejlepší střelkyně turnaje Soukeníková, která tak stanovila konečný výsledek 1:9 ve prospěch staroměstského týmu.

Gymázium Ohradní Praha – SOŠ G Staré Město 1:11 (1:4)
Velmi zajímavé utkání přineslo finále, kdy celek futsalistek z Prahy nastoupil ve velmi oslabené sestavě. To se také ukázalo jako klíčové a jindy favorizované hráčky z hlavního města byly ve velké nevýhodě. Samotné utkání se odehrávalo převážně na polovině soupeře, který se snažil o velmi nebezpečné brejky. Skóre otevřela ve třetí minutě Bartovičová, která dokázala v páté minutě přidat druhou branku. Dvougólový náskok se zdál proti oslabenému soupeři dostatečný, ale poté tým ze Starého Města přestal hrát „svou“ hru a podnikal nesmyslné a nepřipravené akce, ze kterých po jednoduchých ztrátách míče podnikaly Pražačky nebezpečné protiútoky. Naštěstí měl slovácký tým v bráně spolehlivou oporu – hráčku Malíkovou, která několik nebezpečných střel lapila. Nestačila pouze na nechytatelnou střelu Cahynové, která po pravé straně individuálně přešla přes vytíženou Červinkovou a nekompromisně zavěsila. Stejná hráčka do poločasu ještě několikrát staroměstskému týmu zahrozila a z toho dvakrát slovácký tým zachránily dobře postavené tyče brankářky Malíkové. Do poločasu padly ještě dva góly na druhé straně z kopačky Soukeníkové, a tak děvčata měnila strany za stavu 1:4. Trenér Chybík v poločase naordinoval svému týmu zpět trpělivou taktiku postupných kombinačních útoků, která přinesla své ovoce. Po pohledných kombinacích se postupně trefily Červinková a Bartovičová. O vítězi turnaje bylo tedy prakticky rozhodnuto, když svojí bojovností agilní Lysáková získala několik míčů a sama vsítila dvě branky. Nebylo pochyb, že tým Střední odborné školy a gymnázia poveze do Starého Města zlato. Když se v závěru gólově prosadily Omelková a dvakrát Soukeníková, na tabuli skóre svítil konečný stav 1:11.
Mimo republikové prvenství si Malíková a Soukeníková odvezly individuální trofeje za nejlepší brankářku a střelkyni turnaje.
„Mám velikou radost, že jsme to do třetice dokázali, a po stříbru a bronzu jsme získali zlato. Holky si to rozhodně zasloužily. Musím všem hráčkám poděkovat, hlavně těm, které k utkáním přistupovaly svědomitě a s patřičným nasazením. Teď holky čeká slavnostní uvítání v ředitelně školy. Zároveň doufám, že i v příštím ročníku ŠFL budeme opět úspěšně reprezentovat náš region. Z týmu sice odchází nejlepší hráčka Didi Bartovičová, dále zkušené holky Domča Palová a Zdenka Jumbo Červinková, ale zároveň se objevují nové talenty, které jsou příslibem do budoucna. Domči, Zdeňce a Didi chci moc poděkovat za bezvadnou čtyřletou reprezentaci školy a popřát jim ve fotbalovém i osobním životě mnoho štěstí.“