Menu

Spolupráce

 

 

 

Projekt EDISON

Ve dnech 12. 3. – 16. 3. 2012 proběhl na naší škole dlouho očekávaný projekt Edison. Loňský první ročník zaznamenal veliký úspěch, a tak jsme byli plni očekávání, kdo k nám ze zahraničí přijede letos.

Ve dnech 12. 3. – 16. 3. 2012 proběhl na naší škole dlouho očekávaný projekt Edison. Loňský první ročník zaznamenal veliký úspěch, a tak jsme byli plni očekávání, kdo k nám ze zahraničí přijede letos.

Bylo jich šest a byli z Ukrajiny, Číny a Řecka. Vysokoškolští studenti, kteří po celý týden pilně prezentovali své země a diskutovali s našimi studenty. Samotné zahájení projektu v pondělí ráno se neslo ve velmi příjemném a neformálním duchu. Zahraniční studenti prokázali smysl pro humor a bylo zřejmé, že se nudit nebudeme. A tak jsme cvičili Tai-chi, poslouchali ukrajinskou poezii a řecké tklivé písně. Po pěti dnech nabitých zážitky víme, jak se jí holubce, proč Řekové Makedonii neřeknou Macedonia, víme, že není řecký učitel jako český učitel, ale také třeba to, že čínsky se nikdy psát nenaučíme.

Oficiální program ve škole byl doplněn odpoledními aktivitami, a tak jsme společně navštívili Uherské Hradiště, Velehrad, archeoskanzen na Modré, zahráli si bowling nebo volejbal a v pátek se ve vinném sklípku za zpěvu národních a lidových písní rozloučili.

Zahraničním studentům se věnovali naplno nejen učitelé anglického jazyka, ale zejména studenti, kteří jim poskytli ubytování. Vše zkušeně koordinoval Mgr. Roman Chovanec. Všem patří dík!

Druhý ročník se velmi vydařil, a proto doufáme a již nyní se těšíme, že u nás v příštím roce přivítáme další zahraniční stážisty.

Projekt Edison: mezinárodní projekt, podporuje rozvoj multikulturního vzdělávání mladých lidí. Je zaměřený na středoškolské studenty, jako na budoucí generaci naší společnosti. Cílem je komunikace v cizích jazycích a rozšíření kulturního povědomí prostřednictvím mladých, vzdělaných studentů z různých zemí světa.

Mgr. Irena Bělohradová

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat