Menu

Spolupráce

 

 

 

Eurorebus

Také ve školním roce 2013/2014 se uskuteční další ročník zeměpisné vědomostní hry EUROREBUS. Hra startuje v polovině září 2013. V loňském roce postoupily týmy naší školy do krajského kola. Letos budeme ještě lepší!
200803131728_euro.gif, 206x63, 4.35 KB

Eurorebus je vědomostní soutěž určená pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol (včetně víceletých gymnázií). Jednotlivé ročníky probíhají zhruba v rámci školního roku, ve školním roce 2013/2014 probíhá 19. ročník.

Soutěžní otázky vyžadují znalosti hlavně z oblasti geografie, historie, přírodopisu a společenských věd, část z nich se rovněž zaměřuje na aktuální světové dění. Seznam cen se každý rok mění, hlavní cenou je od 3. ročníku tradičně tzv. Expedice Eurorebus, několikadenní poznávací cesta po vybraných evropských zemích.

Paralelně probíhá soutěž jednotlivců, školních tříd a škol. Účastníci se zároveň dělí do tří kategorií (6. + 7. třída - ZŠ01; 8. + 9. třída - ZŠ02; střední školy - SŠ; do těchto kategorií pochopitelně patří i odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Systém soutěží, probíhajících převážně přes internet, vyústí v krajská kola konaná v různých městech (v závislosti na počtu soutěžících v konkrétní oblasti), odkud nejúspěšnější školní týmy a jednotlivci postupují do celostátního kola, které se uskutečňuje v Praze. Počínaje krajskými koly již soutěžící vyplňují testy bez cizí pomoci, a to jako 3členné týmy v soutěži školních tříd, (a) nebo samostatně v soutěži jednotlivců.

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat