Menu

Spolupráce

 

 

 

Schůzka projektu COMENIUS v Maďarsku

 

Žáci naší školy se zúčastnili pracovní schůzky mezinárodního projektu It is time for fun with physics; play, learn, live. I love physics with games v maďarském městě Nyíregyháza.

Ve dnech 23. 3. – 28. 3. 2011 se osm žáků druhého ročníku s pedagogickým doprovodem zúčastnilo schůzky projektu Comenius  COM-MP-2010-085 „It is time for fun with physics; play, learn, live“, která se konala ve škole Bánki Donát v Nyíregyháze v Maďarsku. Schůzky se kromě nás zúčastnili žáci a učitelé z Turecka, Řecka, Maďarska, Lotyšska a Portugalska.

     Na této schůzce byla uspořádána výstava karikatur a fotografií z práce na projektu. Diskutovali jsme také o dalším průběhu projektu a sdělili si zkušenosti z výuky.

Všichni naši studenti vzorně reprezentovali naši školu a republiku. Shodli se na tom, že se jejich komunikační schopnosti v angličtině i díky tomuto projektu zlepšily. Mimo to poznali způsob a odlišnosti výuky fyziky v partnerských zemích.

Velmi zajímavé byly praktické ukázky modelů robotů vyrobených žáky maďarské školy a prezentace výzkumu v oblasti nanotechnologií. Zpestřením byla i soutěž katapultů, které maďarští studenti vyrobili sami.      

     Seznámili jsme se také s kulturou, zvyky a některými památkami Maďarska.

RNDr. Dagmar Kučerová

 

Program celoživotního učení COMENIUS, Projekt partnerství škol, 400x135, 20.35 KB

 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat