Menu

Spolupráce

Futsalistky naší školy vybojovaly republikové finále

V pondělí 4. dubna naše futsalistky poměřily síly s nejlepšími středoškolskými celky Východní konference. Turnaje se účastnily čtyři týmy (České Budějovice, Malé Svatoňovice a Přerov), které hrály systémem každý s každým, přičemž do absolutního finále republiky postupují dva nejlepší.

Prvním soupeřem našich děvčat byly středoškolačky z Českých Budějovic, které se snažily hrát opatrný defenzivní fotbal. Holky v zelených dresech si však s budějovickým obranným valem poradily a v utkání zvítězily v poměru 1:7 (1:5).

Druhé utkání připomínalo hru kočky s myší, přerovské gymnazistky prakticky nebyly na útočné polovině. Pro naše děvčata to byl střelecký a ekvilibristický trénink. V prvním poločase bylo několik desítek střeleckých pokusů, ale drtivá většina skončila na tyčích, břevně či v ochranné síti za bránou. Ve druhém poločase holky střelbu malinko zpřesnily, zápas tak po závěrečném hvizdu skončil poměrem 9:0 (2:0).

V posledním, třetím utkání náš výběr čekal papírově nejsilnější soupeř, SOŠ Malé Svatoňovice. Ve východočeském týmu naše holky trápila jedna hráčka, která naší defenzivu permanentně zaměstnávala. Všechny její výlety do naší obrany musela zastavit skvěle chytající brankářka Malíková, která tak nakonec uhájila čisté konto. Konečný výsledek 10:0 (4:0) tak jasně vyzněl pro naše děvčata.

Naše škola postupuje do republikového finále mezi nejlepší čtyři celky, kde se bude hrát systémem „Final-Four“ (díky postupu z prvního místa Východní divize dostaneme slabšího soupeře Západní divize).  Republikové finále bude odehráno 10. května brněnské  dvojhale Vodova.

Výsledky finále Východní divize:

SŠ OSaP a VOŠ České Budějovice - SOŠ a Gymnázium Staré Město 1:7 (1:5)

(Bartovičová 3, Kovářová 2, Šulová, Šubardová)

SOŠ OOM Malé Svatoňovice - GJB a SPgŠ Přerov 4:1 (2:0)

GJB a SPgŠ Přerov - SOŠ a Gymnázium Staré Město 0:9 (0:2)
(Kovářová 3, Bartovičová 2, Šubardová, Soukeníková, Šulová, Červinková)

SOŠ OOM Malé Svatoňovice - SŠ OSaP a VOŠ České Budějovice 2:1 (1:0)

SOŠ OOM Malé Svatoňovice - SOŠ a Gymnázium Staré Město 0:10 (0:4)
(Kovářová 4, Soukeníková 2, Bartovičová 2, Šubardová, Červinková)

SŠ OSaP a VOŠ České Budějovice - W18-GJB a SPgŠ Přerov 2:1 (1:0)

postupují:  SOŠ a Gymnázium Staré Město (z prvního místa) a SOŠ OOM Malé Svatoňovice (z druhého místa)