Menu

Spolupráce

 

 

 

Projekt EDISON

 

Projekt Edison.
Pod organizační taktovkou Romana Chovance proběhl na naší škole ve dnech 20. 3. 2011 - 27. 3. 2011 dlouho očekávaný a připravovaný projekt Edison. Již vtipný a neformální úvod dával tušit, že se opravdu nudit nebudeme. Vřelé přijetí a umělecké výkony studentů školy vykouzlily úsměvy na tvářích zahraničních hostů.
Studenti z většinou velmi vzdálených zemí prezentovali a reprezentovali svou domovinu opravdu skvěle. Jejich prezentace oživily hodiny anglického a ruského jazyka. Studenti naší školy se dozvěděli mnoho zajímavostí o životě v Brazílii, Číně, Makedonii, Mexiku a Rusku.
Zahraničním hostům se naplno věnovali nejen učitelé anglického a ruského jazyka, ale především studenti, kteří poskytli zahraničním hostům ubytování ve svých rodinách. Všem patří velký dík. :-)
Časově náročný program ve škole byl doplněn odpoledními aktivitami. A tak jsme společně navštívili Velehrad s jeho bazilikou, archeoskanzen na Modré, zahráli si bowling a zazpívali a zatančili ve vinném sklípku.
První premiérový ročník se nečekaně vydařil a my se už těšíme na další. 
 
Projekt Edison: mezinárodní projekt, zahraniční studenti vysokých škol /even. absolventi/ vyučují na střední škole po dobu jednoho týdne. Cílem projektu je komunikace v cizích jazycích, získání informací o životě v různých zemích.

 

Mgr. Jana Horáková

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat