Menu

Spolupráce

 

 

 

Exkurze do Prahy třídy 4. A a 4. B

Do Prahy se vždycky jezdilo ve třeťáku, ale paní ředitelka zřejmě usoudila, že bude lepší, když nadobudeme ještě trochu rozumu, a tak jsme jeli až koncem září. Někteří spolužáci se odmítli této bohulibé taškařice zúčastnit s tím, že „už v Praze byli“. Jejich chyba. Jedné spolužačce škola půjčila peníze, aby mohla zaplatit zálohu ve výši 2000,- korun, ale protože dostaneme od školy příspěvek a protože máme „úsporné“ učitele, kteří v labyrintu různých skupinových a školních slev našli vždy to nejvýhodnější řešení, vyšlo to zhruba na třináct stovek, což za tři dny intenzívních zážitků rozhodně stojí.
A co jsme vlastně viděli? Tak třeba na Hlavním nádraží mají zase nové bezdomovce a taky výtah pro vozíčkáře. Židovské město je plné turistů a na derby Slavie a Sparty jsme s klukama viděli, že když Sparta nemůže, rozhodčí jí vždycky pomůže. Řepka měl dostat červenou. Jo a Blažek taky!
Na Hradě jsou taky mraky turistů. Někteří byli hrozně smutní z toho, že my jsme šli do lapidária pod katedrálou svatého Víta a oni musí zůstat nahoře. Půllitr vody v petce stojí na Hradě 80 korun a pivo na Malé Straně jenom 32 (teda, když se hodně dlouho hledá). Karlův most je pořád stejný a ti co provedli atentát na Heidricha jsou rozhodně hrdinové!
Největším zážitkem ovšem bylo divadlo Bez Zábradlí, kde jsme byli u vytržení z muzikálu Cikáni jdou do nebe. Asi se stanu ochotníkem! Prý to budou hrát taky v Hradišti. Jsem zvědav, které s těch představení bude lepší. Stokrát škoda těm, co zůstali doma!
Na botanické zahradě bylo nejlepší, že se tam dá opalovat a je tam klid. No a vychvalovaná výstava o Moravě v Národním muzeu? Hrozná nuda. Zaujali mě jen ti ptáci sežraní červama, ale to asi k té Moravě nepatřilo, že? Národní muzeum jsme si mohli odpustit, ještě že je to tak blízko k Mekdonaldovi.
Co teda říct závěrem? Výlet byl každopádně podařený, program nabitý a ubytování fakt super. Mimochodem až pojedete do Prahy, ubytujte se taky v ekocentru Toulcův dvůr v Hostivaři. Je to pěkné, je to levné a přispějete na dobrou věc.
Jel bych zase, ale nevím, jestli stojí za to kvůli tomu opakovat čtvrťák. Ještě to zvážím.

Jakub Kováč, 4.B
 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat