Menu

Spolupráce

 

 

 

Praha aneb poslední výlet 4.H

Vlakové nádraží Staré Město, sedm hodin ráno a ospalí spolužáci posedávající na cestovních taškách rozházených po zemi. Všichni ve svých tvářích marně hledali alespoň špetku nadšení z následujících třech dnů strávených v matičce Praze. Avšak představa čtyř hodin spánku v kupé vlaku byla pro nás asi jediná pozitivní zpráva. Pan profesor třídní zakoupil lístky a my jsme se s radostí nahrnuli do vlaku.
„Jsme všichni?“ počítala nás starostlivě paní profesorka. Vtom se přiřítila zadýchaná spolužačka, která si zřejmě nedobrovolně přispala. „Už ano!“ zvolala kamarádka.
Původní plán dohnat spánkový deficit však u většiny ztroskotal. Únava rázem odezněla a my jsme vzájemně navštěvovali jedno kupé za druhým. Ostatní nudu zaháněli knížkou nebo mp3 přehrávačem. Přibližně v jedenáct hodin jsme přijeli na Hlavní nádraží Praha.
Metrem a autobusem jsme se dopravili na místo ubytování, které nás mile překvapilo. Vybalili jsme svá zavazadla a odebrali jsme se do židovského muzea, které stálo na programu jako první. Paní průvodkyně, která nám byla přidělena, předvedla opravdu excelentní výkon. Sdělila nám spoustu informací, provedla nás po synagogách a místním židovském hřbitově, ale po více jak dvouhodinovém výkladu byli už všichni vyčerpaní a především hladoví.
„Následuje obědová pauza, kdy máte možnost rozchodu,“ oznámil k naší radosti třídní. Rozutekli jsme se do všech koutů a využili veškerý čas jak k naobědvání, tak k „procházkám“ po obchodech, což ocenila především ženská část naší výpravy. Poté jsme se již v celé sestavě vrátili na ubytovnu, kde jsme se převlékli do společenského oblečení a vyrazili jsme do Stavovského divadla na večerní představení Čaj u pana senátora. Komedii jsme si užili, také jsme měli možnost vidět některé ze známých českých herců, jejichž herecké výkony byly obdivuhodné. Po divadle jsme se vrátili do svých pokojů a ulehli ke spánku, protože další den měl být náročný.
„Budíček!“ ozvalo se za dveřmi a my byli donuceni vstát. Následovala snídaně a odjezd do centra Prahy, kde už nás na Staroměstském náměstí čekala paní průvodkyně, která nás měla provést po Královské cestě. Panovalo nádherné počasí, a tak i vycházka po Praze byla příjemná. Prošli jsme mnoho pěkných míst a dozvěděli se pár zajímavostí. Když se s námi paní průvodkyně rozloučila, zamířili jsme na nedalekou rozhlednu Petřín, kde jsme vystoupali 299 schodů, abychom z výšky shlédli celé hlavní město. Zatímco cestu na Petřín jsme podnikli pěšky, cestu zpět jsme absolvovali lanovkou.
Po delší pauze, kdy jsme měli možnost se navečeřet, nás autobus dopravil na místo Křížíkovy fontány. Zde jsme zhlédli Slovanské tance Antonína Dvořáka. Pro mnohé se večerní fontána hrající všemi barvami stala nejkrásnějším zážitkem.
Středa. Závěrečný den našeho posledního společného výletu. Rozhodli jsme se ho zakončit radostně a tudíž návštěvou pražské ZOO. Každý si užil své volné dopoledne v ZOO po svém, avšak ve stanovený čas a na stanoveném místě jsme se už opět sešli všichni, abychom se společně vypravili na vlakové nádraží, odkud jsme se po kolejích dovezli zpět domů. Přivezli jsme si krásné zážitky a jako třída hodnotíme výlet za vydařený. Teď už nás čeká hlavně to učení, abychom stejně radostně zakončili i celé působení na naší škole.


Lucie Grebeňová 4.H
 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat