Menu

Spolupráce

 

 

 

Exkurze Praha, třída 4. E

Ve středu 22. 9. 2010 jsme se v plném počtu, což při školním vyučování nebývá zvykem, vydali vlakem směr Praha. Po téměř čtyřhodinové cestě jsme konečně byli v cíli. Ubytovali jsme se a přesunuli jsme se do Stavovského divadla, kde nás už očekával pan Václav Křišťan, který nás divadlem provedl a seznámil nás se zajímavostmi z jeho historie. Po prohlídce divadla jsme si prohlédli prostory VŠE Praha, pro nás jako budoucí vysokoškoláky (snad) to bylo jistě přínosem. Večer jsme shlédli představení Křižíkovy fontány.
Ve čtvrtek dopoledne jsme absolvovali prohlídku Prahy s průvodcem. Prohlédli jsme si Loretánské náměstí, Loretu, Hradčanské náměstí, Pražský Hrad, Chrám sv. Víta, Karlův most, Staroměstské náměstí, Prašnou bránu a pochopitelně i Václavské náměstí. Značně unavení jsme dostali rozchod na oběd. Odpoledně jsme se připravovali na divadelní představení Radúz a Mahulena, které režíroval Jan Antonín Pitínský a které jsme shlédli v Národním divadle. V Národním divadle jsme si samozřejmě prohlédli i základní kameny a výzdobu divadla. Národní divadlo bylo skvělé, pokud ovšem opomineme to, že některé vstupenky omylem prodali 2x, ale vše se vyřešilo k naší spokojenosti.
V pátek naše exkurze končila, ale ještě nás čekala plavba lodí. Počasí nám přálo a tak lodní vyjížďka představovala příjemnou tečku za naší exkurzí. České dráhy dokonce dodržely čas spojení a tak jsme podle plánu před sedmou večer byli ve Starém Městě.
 

© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat