Menu

Spolupráce

 

 

 

Naše futsalistky stříbrné v republice

Futsalistky ze Starého Města jsou stříbrné! Tým poskládaný ze studentek staroměstské střední odborné školy a gymnázia vybojoval na republikovém vyvrcholení Středoškolské futsalové ligy skvělé stříbrné medaile, když se v dramatickém finále poklonil pražské Obchodní akademii Hovorčovická, jejíž dres oblékají výhradně sparťanské juniorky (1:2).

Staroměstské gymnazistky procházely turnajovými nástrahami jako nůž máslem, soupeře srážely jako kuželky a zajistily si postup do semifinále, v němž je čekala SPSŠ Plzeň. Západočešky však plnily roli favoritek pouze první poločas, který vyhrály 2:0, a zdálo se, že odemknou finálové brány. Jenže trenéři St. Města Chybík se Šišákem naordinovali svěřenkám úplně jinou taktiku, která slavila úspěch. „Pokyny byly jasné. Z důsledné obrany vyrážet do protiútoků a hlavně se více tlačit do zakončení,“ prozradili trenéři. Jejich pokyny totálně změnily rozložení sil na hřišti, Plzeň se dostala pod vytrvalý tlak, čelila jednomu útoku za druhým a nestíhala. Staroměstský výběr čtyřmi góly (Bartovičová, Soukeníková, Jačisková, Šulová) otočil kormidlem zápasu a už si postup do finále vzít nenechal. Závěrečné výpady Plzně pochytala famózní brankářka Malíková.

Ve finále na Soukeníkovou a spol. čekala OA Hovorčovická Praha, složená výhradně ze sparťanských juniorek. „Pražanky vsadily na profesorskou notu, kterou uspávaly naši ofenzivní snahu. A když jsme pak v sedmé minutě po banální chybě inkasovali, ještě více zalezly do obranné ulity,“ komentoval finále kouč Chybík. Jeho výběr si pak sice vytvořil tlak, ale zapomínal na zadní vrátka a několikrát tudíž musela vytasit superzákrok Malíková. Po změně stran měl tým ze Slovácka spoustu šancí, ale zásluhou Soukeníkové pouze vyrovnal a vynutil si penaltový rozstřel, v němž byly šťastnější Pražanky.

I stříbrné medaile jsou však výborným výsledkem, Aneta Soukeníkoová si navíc odnesla cenu pro nejlepší kanonýrku turnaje.  (zdroj DDK 18. 05. 2010 )

futsal finále

finale03.jpg (800x533, 73.94 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat