Menu

Spolupráce

 

 

 

Futsalistky postoupily do republikového finále!!!

V konferenčním finále „Východ“, které se konalo ve čtvrtek 8. 4. 2010 ve sportovní hale MSH Vodova Brno, jednoznačně prokázalo futsalové družstvo dívek Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město svou bezkonkurenční připravenost. Našimi soupeři byla futsalová družstva gymnázií z Přerova a Telče.

„První zápas naše škola odehrála s přerovským gymnáziem. Soupeřky se od prvních minut prezentovaly jako schopné futsalistky, ale náš tým se spolehlivě bránil a nejednou se pustil do drtivých protiútoků. Pěkná kombinační hra nakonec přinesla své ovoce“, řekl Benedikt Chybík, trenér našeho futsalového týmu.
V prvním poločase se gólově prosadily Didi Bartovičová a Jarmila Kovářová. Po poločase a výměně stran naše družstvo opět útočilo a další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Když se trefila Šárka Ondračková a spolehlivě hrající Verča Šulová, bylo vítězství téměř jisté. Přerovské gymnazistky se ještě snažily utkání zvrátit, ale narážely na dobře organizovanou obranu a především na naši gólmanku. Závěrečný hvizd potvrdil, že jsme zvítězili bez obdržené branky v poměru 4:0.
Druhé utkání jsme odehráli s „papírově“ slabším soupeřem z Telče. Hned v úvodu utkání skórovala Bětka Blažková, která přehodila dobře chytající brankářku hostí nečekaným lobem z levé strany. Gólově ji záhy napodobily Dominika Palová a Didi Bartovičová. Holky dále útočily, ale brankářka družstva z Telče se vytáhla několika parádními zákroky, proto poločas skončil „pouze“ 4:0 pro náš tým. Druhá půlka utkání se nesla ve stejném duchu, jen našim holkám bohužel několikrát nevyšlo zpracování míče a úspěšné zakončení. Po dalších gólech z kopaček Soukeníkové, Jačiskové, Kovářové a Blažkové rozhodčí zpečetil vítězství našeho družstva 9:1.
Za vítězství v konferenčním finále si všechny členky našeho týmu zaslouží velkou pochvalu, protože předvedly skvělý sportovní výkon. Futsalistky SOŠ a Gymnázia Staré Město teď netrpělivě čekají na datum 6. května 2010, kdy změří své síly s absolutní elitou v republikovém finále.

Rekapitulace zápasů:
GJB Přerov – SOŠ a Gymnázium Staré Město 0:4 (0:2)
Góly: Bartovičová, Kovářová, Ondračková, Šulová

SOŠ a Gymnázium Staré Město – GOB Telč 9:1 (4:0)
Góly: Blažková 3, Bartovičová 2, Palová, Soukeníková, Kovářová, Jačisková

Sestava družstva SOŠ a Gymnázium Staré Město:
Ondračková Šárka, Bartovičová Diana, Palová Dominika, Jačisková Michaela, Malíková Tereza, Lucká Kateřina, Šulová Veronika, Blažková Alžběta, Soukeníková Aneta, Kovářová Jarmila.

Dagmar Šnajdarová
 

futsal_8_4_brno1.jpg (705x600, 80.48 KB)
© 2009 - Střední odborná škola a Gymnázium Staré Městomapa webu • Realizace web studio dat